Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Zemřel Petr Votava

Ve věku nedožitých 64 let opustil naše řady jeden z nejznámějších hráčů, rozhodčích a činovníků valašského a moravského šachu Petr Votava.

Petr Votava byl dlouholetý ligový hráč Ostravy, Zlína (za Zlín si dokonce před 11 lety zahrál i extraligu s výsledkem 2,5/3), Slušovic, Otrokovic, Vsetína a naposledy Holešova, kandidát mistra s maximálním ratingem 2215, příležitostný šachový skladatel a řešitel šachových úloh, FIDE arbiter rozhodující např. populární přebory Vsetína, člen Komise rozhodčích Zlínského kraje, vedoucí krajského přeboru Zlínského kraje a dalších nižších soutěží, občas trochu autoritativní, ale vždy respektovaný a vážený pro svou nepopiratelnou šachovou sílu a široký rozhled.

Petr Votava k patřil výrazným osobnostem moravského šachu, které zasáhly do všech oblastí šachového života a na které se nezapomíná. Čest jeho památce!

"Petr Votava byl milej kluk, loni mi z podnikového archivu Svitu obstaral originální fotky Aljechina z jeho simultánky ve Zlíně 1943. Občas jsme se viděli na rapidu v Bzenci, když ho jestě Dušan Sochna pořádal, dokonce mi Petr doplnil moji databázi řadou, svých partií z krajských přeborů, nebo z národní ligy, kterou pravidelně a s úspěchem hrával za Gottwaldov a později za Slušovice...", vzpomněl si Jan Kalendovský a určitě není jediným šachistou jižní Moravy, který si jméno Petra Votavy spojí s celou řadou šachových vzpomínek a příhod.

Na malý portrét Petra Votavy se můžete podívat na stránkách Zbrojovky Vsetín nebo ve vzpomínce Josefa Svitáka. Poslední rozloučení proběhne ve středu 30. června 2010 ve 13:00 hodin v obřadní síni zlínského krematoria

přidal David Ciprys dne 28.06.2010 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009