Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Vítězové z Kyjova obrazem

Vyhlášení vítězů Mistrovství ČR družstev mladších žáků v Domě kultury v Kyjově začínající přesně podle propozic úderem poledních zvonů mělo stejně příjemnou atmosféru jako celý třídenní turnaj. Na burácení potlesku a obdivného hvízdotu se můžete podívat na krátkém videu, další, profesionálně zpracovaná videa z průběhu soutěže najdete zde.

Poháry, medaile a plakety byly přichystány nejen pro vítězné týmy, ale i pro individuální vítěze jednotlivých šachovnic. Zuřivými reportéry bylo v sále nabito, až budou jejich fotky a videa na webu, zkusíme vybrat pár odkazů.

Prozatím se můžete podívat na bohatou fotogalerii Vlašimi, Starého Města a Polabin a přečíst si dojmy přímých účastníků na webu Novoborském, Polabinském, Staroměstském, Lokomotivním, Durasáckém a Pandy Rychnov. Dále se můžete podívat na reportáž regionální televize TV Slovácko. Hledejte zpravodajství s datem 16.6.2010 od času 15:25.

Po nezbytné závěrečné státní hymně, která se velkým sálem nesla opravdu vznosně a mhohé dojala ještě dříve, než začali tleskat svým úspěšným svěřencům a kamarádům,

se slova ujal starosta Kyjova František Lukl (dole vpravo), který poděkoval všem účastníkům a pořadatelům, jmenovitě pak řediteli MČR Ivanu Pařízkovi (vlevo), aby poté předal slovo hlavnímu rozhodčímu Miroslavu Hurtovi a sám se ujal předávání pohárů a medailí společně se starostou České obce sokolské v Kyjově Přemyslem Karasem (uprostřed).

Projděme si vítěze chronologicky v pořadí, jak je hlavní rozhodčí vyhlašoval. Nejlepší mezi mladšími žáky a žačkami (v družstvu musí být kromě dívky i jeden žáček o 3 roky mladší než ostatní, letos tedy ročník 2001 a mladší) se stala Magdalenka Kořenová z družstva TJ Bohemians Praha - na 6. šachovnici získala 8 bodů z 9 partií!

Nejlepší dívkou celého šampionátu však byla vyhlášena Natálka Kaňáková z Frýdku-Místku. Bodů uhrála stejně (8,0), ale bojovala na vyšší šachovnici ve výše umístěném týmu, tedy se silnějšími soupeři. Natálka přes svůj věk už začíná být "samá noha, samá ruka" a tak se jí podařilo při vybíhání na pódium zakopnout a "poklonit" se panu starostovi až k zemi. Bouři veselí si vysloužila o pár minut později, když se jí přesně na stejném místě podařila stejná poklona ještě jednou při vyhlašování vítěze 5. šachovnice .

Nejlepším hráčem na 6. šachovnici se stal rekordním ziskem 8,5 bodu Roman Walica z Třince.

Pátou šachovnici vyhrála už zmiňovaná Natálka Kaňáková, pro cenu za nejlepší výkon na 4. šachovnici si přišel David Pech z TJ ŠACHY Povrly (to je v severních Čechách, kousek od Ústí nad Labem). Stejně jako vítěz 6. desky i on získal 8,5 bodu.

Vítězem 3. šachovnice se stal Aleš Krčil z Náměšti nad Oslavou se 7 body, který neudělá jediný krok bez svého maskota - a jak je vidět, funguje to .

Pro vítěznou plaketu na druhé šachovnici si vystoupal zástupce stejného klubu, David Mičulka - získal 8 bodů.

Prestižní první desku vyhrál k velké radosti pořádající jižní Moravy lídr Lokomotivy Brno Martin Blahynka. 7,5/8 je skvělý výkon, uvážíme-li, že proti němu zasedali prakticky výhradně mistři a medailisté z různých republikových šampionátů. Převedeno na suchá čísla odpovídá jeho výkon v Kyjově ratingu 2216. Bravo Martine!

A nyní už se podívejme na vyhlášení týmů. Na třetím místě skončila Lokomotiva Brno. Krátké video z jejího nástupu na pódium najdete zde.

Stříbrné medaile si z Kyjova odvezla do pár kilometrů vzdáleného Starého Města Slovácká šachová škola.

A zlato letos patří obhájci titulu 2222 ŠK Polabiny. Tento tým se uměl z úspěchů radovat nejvíce a doslova si ho vychutnával.