Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Venkov porazil Brno

Blíží se konec školního roku a tím i přestávka v činnosti šachových kroužků dětí. Tréninky talentů a pokročilých pokračují sice v činnosti dál, drtivá většina kroužků začátečníků a mírně pokročilých (zvláště pokud tyto kroužky fungují pod domy dětí a mládeže či centry volného času) končí poslední květnovou schůzkou.

Každý vedoucí kroužku jistě přemýšlí, čím by závěrečné schůzky zpestřil, aby pak nalákal děti na šachovou činnost. Někde se končí šachovým turnajem, někde simultánkou (většinou s vedoucím kroužku), jinde zas vědomostní soutěží o ceny. Ve Vranovicích se rozhodli činnost zakončit přátelským utkáním s kroužkem Lokomotivy Brno na Staňkově ulici. Hrálo se scheveningským systémem na šest kol s tempem 2 x 15 minut na jednu partii.

Trenér Vranovic Pavel Šťastný přivezl do Brna šest dětí (pravda, jeden člen týmu byl Lokomotivou „přátelsky zapůjčen“). Na straně domácích bylo dětí daleko víc, a tak došlo k jejich střídání, aby si aspoň chvilku zahrál každý.

Vzhledem k tomu, že v 15.45, kdy trénink na Staňkově začíná, se zde scházejí začátečníci, ujaly se Vranovice vedení a prvních třech kolech uštědřily domácím vysokou porážku 5 : 1,  4: 2 a 4,5 : 1,5. Pak se do klubovny začali trousit další děti domácích, a to na trénink mírně pokročilých. Byli ihned zapojeni do hry (ten, kdo nehrál, byl zaměstnán řešením dvounažek nebo procvičováním základních koncovek) a pomohli domácím výsledek poněkud korigovat – ve čtvrtém kole dokázala Lokomotiva vyhrát 4,5 : 1,5. Náskok hostů se však již smazat nepodařilo, a tak Vranovice nakonec vyhrály celkově 22 : 14. Nejlepším hráčem hostí byl Vojtěch Straka, který docílil absolutního zisku šesti bodů z šesti možných, k domácím oporám patřil Michal Žitný (pět bodů ze šesti možných).

Pěkná neformální akce uskutečněná na základě jen ústní domluvy mezi vedoucími kroužků tak přispěla ke zdařilé tečce za uplynulou sezónou.

přidal Miroslav Hurta dne 22.05.2010 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009