Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

STK ŠSČR prozatím konzervativní

Poslední schůze rozšířené STK ŠSČR v tomto volebním období za účasti šéfů krajských STK a vedoucích ligových soutěží proběhla v neděli 16 května v "šachové" kavárně Evropa v centru Pardubic na Perštýnském náměstí.

V poměrně reprezentační sestavě schůzujících chyběli jen zástupci Karlovarska, Prahy a Olomoucka. Vše běželo v zajetých kolejích, žádné převratné závěry schůze nepřijala, ovšem už příště by tomu mohlo být jinak. O mnohém svědčí to, že řídící schůze Petr Záruba je už čtvrtým šéfem STK v tomto tříletém volebním období. S STK se loučí Ondřej Vinklárek a horizont některých dalších členů prozatím končí u nejbližších voleb v únoru příštího roku...

Pojďme si udělat malou procházku jednacím maratonem běžícím v rozšířeném složení od desáté ranní do půl šesté odpolední a pokračující v užším kruhu až do večera. Jako na každé správné schůzi je nejdůkladněji probrán úvodní bod programu, ty pozdější už často mizí ze stolu rychlostí úměrnou blížícímu se odjezdu posledních spojů.

K radosti hospodáře začíná STK své schůze zhodnocením loňského ročníku, konkrétně oceněním prohřešků jednotlivých týmů pokutou, sympaticky uvedenou v pokutovníku slůvky "do výše", ale málokdy udělenou jinak než v maximální cifře. Pro příští rok se STK usnesla zjednodušit složitý systém pokut a nadbytečná slovíčka "do výše" z rozpisu vypustit, o kosmetické změně v Soutěžním řádu (nahrazení limitu pokut "do výše 5000Kč" univerzálnějším obratem "do výše dle Ekonomické směrnice" (kolik je tam uvedeno si raději najděte sami) ani nemluvě .

Kromě jedné vážné zdravotní indispozice uznala vyšší moc a prominula pokutu jen v případě Rolanda Berzinshe, jehož mateřský oddíl dodal kopie letenek, které jej měly dopravit k poslednímu kolu extraligy, ale zůstaly nevyužité pro bouření islandské sopky.

K rekordní výsledné sumě skoro 75,000Kč přispěla tradičně nejvíce extraliga s poměrně vysokými pokutami za hráče (zpravidla cizince), kteří nesehráli předepsaný počet partií. Z ostatních soutěží pak 2. liga D, kde si solidně zasponzorovali svaz i brněnští borci z Lokomotivy a Durasu. Pravděpodobně nejdiskutovanější a také nejkontroverznější byla "odměna" 2x 5000Kč pro A 64 Grygov a Geofin Ostrava za sehrání vzájemného extraligového duelu v jiném termínu než v tom nahlášeném a vyhlášeném ve zpravodaji.

Schválení této pokuty mělo dopad i na vedoucího extraligy Martina Šmajzra, jinak hodnoceného vysoce kladně. STK mu vytkla, že si sdělení od jednoho z družstev neověřil a obrala ho na odměně o 500Kč. Totéž provedla Václavu Klainovi a Ondřeji Vinklárkovi za zpoždění v posledním kole. Jinak panovala s vedoucími soutěží spokojenost, podle regulí STK mají termín zveřejnění výsledků až do 22:00.

Termínový kalendář prošel hladce, dokonce i s netradičním návrhem začít už 3. října a losovat 11. září. Podle očekávání však návrh STK narazil ve Výkonném výboru na jiné představy o rozložení termínů extraligy a tak se vše vrátilo do obvyklých kolejí - 2.-3. října proběhnou ligy mládeže a dospělí začnou až 10. října s losováním 18. září.

Hodně přes oběd se protáhla diskuse o rozdělení družstev. Moc nechybělo, aby se Petrovi Buchníčkovi podařilo přesvědčit ostatní o výhodách celkem revolučního vedení hranic mezi skupinami 2. ligy (bliže se můžete mrknout na úvod diskuse na Novoborském serveru) nebo alespoň o velké rošádě na Moravě (Šumperk s Uničovem do D, Brna do E, Kroměříž s Holešovem do F). Ačkoliv se někteří přiznali, že se rozhodovali v poslední minutě před hlasováním, pravděpodobně převážilo pragmatické mínění, že většina týmů z okrajů druholigových skupin je už "smířena s osudem" a jejich dráždění nasměrováním na jiný konec republiky by mohlo být spouštěčem řady protestů.

Z ostatních jednacích bodů stojí za zmínku opětovné (a opět neúspěšné) předložení návrhu na zvýšení limitu povinných partií v soutěžích družstev ze 2 na 4.

Další body už váš zpravodaj sledoval současně se skládáním papírů, namotáváním prodlužovačky, hledáním kabátu a šátráním po peněžence k zaplacení útraty (nejvíce na odbyt šly "Petružálci" , kuřecí řízky s pikantní omáčkou) a tak pro přesnější informace bude lepší prolistovat zápis ze schůze a schválené rozpisy. Vše by se mělo objevit na stránce ŠSČR co nevidět. Prozatím tam najdete jen definitivní termínový kalendář a samozřejmě i mapky soutěží, které zůstaly nezměněny.

přidal David Ciprys dne 20.05.2010 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009