Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Náborový turnaj v brněnských Lužánkách

Posledním náborovým turnajem v měsíci dubnu na území našeho kraje byl turnaj jednotlivců brněnských základních škol (a příslušných ročníků osmiletých gymnázií) v šachu. Turnaj zorganizovalo centrum volného času Brno-Lužánky, kde obětavě vede šachový kroužek Dosi Točev z Lokomotivy Brno. Vedení domečku je šachu příznivě nakloněno a kromě šachového kroužku zajišťují pro okres Brno-město dva žákovské turnaje ročně: na podzim ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů městské Kolo Přeboru škol v šachu a na jaře již výše zmíněný náborový turnaj jednotlivců.

 

Pochvalu za ukázněný přístup ke hře zaslouží tentokrát všichni účastníci. Pochvalu však paradoxně také zaslouží všichni výkonnostně silní žáci, kteří se naopak turnaje nezúčastnili – sice by bez problémů obsadili medailová místa, avšak šachově by jim tento turnaj již nic nedal. Ono je totiž potřeba si také ze záplavy turnajů umět vybírat. Někdy je to však těžké – některé školy tento turnaj berou příliš prestižně a kvůli dobrému jménu školy nutí i silné hráče k účasti na tomto turnaji – to se pak asi skutečně nedá nic jiného, než se přání pana ředitele podvolit a na turnaj přijít…

 

Jak zjistíte z výsledkové listiny, turnaj vyhrál ve starší kategorii Lukáš Sikora před Davidem Karapetyanem a Jirkou Suchomelem (každá z jiné školy, ale všichni členové Lokomotivy Brno), v mladší kategorii na pomylsném stupni vítězů stanuli Filip Svoboda (Loko Brno) před Danielem Daňkem (Duras Brno) a Václavem Fabíkem (Vinohrady Brno). Nladší i starší žáci hráli společně v jednom turnaji, ale na závěr byla hodnocena každá věková kategorie zvlášť. Že se však mladší v turnaji rozhodně neztratili, o tom svědčí i skutečnost, že mladší kategorie se v celkové výsledkové listině rovnoměrně rozprostřela napříč celým bodovým spektrem – vždyť například první dvacítku nejlepších tvořilo přesně deset hráčů kategorie mladší a deset hráčů kategorie starší.

 

Turnaj bez problémů odřídil autor těchto řádků a za pomoci pracovnice CVČ paní Slámové dospěl hladce až do závěrečného vyhlášení vítězů a předání cen

přidal Miroslav Hurta dne 10.05.2010 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009