Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Bleskové šlapání do pedálů směr Městečko Trnávka

Kdysi byla celkem populární sportovní dvojkombinace "šachping", dnes se člověk spíš dozví z médií o kuriozitě jménem chessboxing - ovšem zoficiálnit tak přirozenou a hojně provozovanou disciplínu jako chessbicykling ještě nikoho nenapadlo.

Přitom je to tak zdravé a účinné - kdo někdy zkoušel hrát šachy po větším sportovním výkonu, potvrdí, že než se z těla odplaví "hormony štěstí" endorfiny a převáží únava, má jasno v hlavě, klid v duši a chladnokrevnost při rozhodování jako nikdy předtím. Pro bleskovky přímo ideální.

Třeba takový cyklista na snímku - přijel do Městečka Trnávky, obehrál 15 soupeřů, jen oddílovému kolegovi z extraligového Třince pustil půlku a vyhrál rozdílem třídy před třemi Fide mistry.

Výsledky 26. ročníku bleskového turnaje v Městečku Trnávce najdete zde

Ačkoliv by se malá obec kousek od Moravské Třebové na Pardubicku (věrní Moravané jistě skřípou zuby, Moravsko-Třebovsko leží od nepaměti na Moravě - byť se tu, v sudetské výspě, mluvívalo převážně německy - a do východních Čech se dostalo jen hrubým nerespektováním historické zemské hranice) měla spíše nazývat "Vesnička Trnávka" než Městečko Trnávka, zdejší bleskový turnaj má velkou tradici a většinou i výbornou úroveň.

Letos hrálo 96 hráčů (27 s ELO přes 2000) z 33 klubů. Vítěz IM Vojtěch Plát si kromě fyzičky vyzkoušel i nová zahájení před rychle se blížícím skvěle obsazeným otevřeným republikovým šampionátem a všechny nás pozval do jarní přírody i za šachovnice - vyzkoušejte si také chessbicykling !

přidal David Ciprys dne 06.04.2010 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009