Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Turnaj šachových nadějí - medaile pro Elišku Vavřínkovou

Jihomoravští žákovští reprezentanti vyrazili prožít velikonoční prázdniny na Turnaj přátelství v Přerově (o tom se zde nepochybně ještě dočteme) a na 31 ročník mezinárodního Turnaje šachových nadějí ve Frýdku-Místku.

Kromě kvalitní účasti (letos společně s turnaji Pobeskydí hrálo 300 hráčů z 9 zemí) je pro Turnaj šachových nadějí charakteristické exkluzivní prostředí, jaké umějí pro děti naaranžovat jen právě zde.

Vyhlášení na stupních vítězů za asistence plyšového Frymíka a Fryminky nikde jinde neuvidíte - podle pořadatelů nikde jinde neuvidíte ani pětidenní turnaj dětí do 8 let ve "vážných partiích" (dosud vždy rapid v sobotu a neděli). Po zásluze byli na pódium pozváni všichni a konferenciér jim oficiálně poděkoval za trpělivost a statečnost...

Výsledky a všechny informace hledejte na webu Beskydské šachové školy.

Najdete tam samozřejmě i řadu fotografií (např. z fárání anglické výpravy do dolu Hornického muzea, jen u fotek chybí jmenovka, která ze slečen je Megan Cleeves, zvolená za Miss turnaje ).

Tento snímek jsme si vypůjčili z fotogalerie pořadale, protože je důkazem nejen péče o hosty, ale i toho, že krize-nekrize, obchody s elektronikou nemůžou zkrachovat - každý má v ruce foťák a nepochybně i v kapse mobil...

Post Scriptum v pondělí ráno: oficiální web uvolnil foto z vyhlášení miss a změnil jí jméno na Chantelle L Foster

Pořadatelé pořídili i několik videí a dokonce vyhlásili i dnes už málo vídanou soutěž o nejlepší partii.

Po 8. kole ji převzal z rukou spíkra Martina Kocura i Vojta Jurásek z Lokomotivy Brno. Děti zapisovaly partie jen pro sebe do malého sešitku A5, který dostaly od pořadatelů. Pokud měly pocit, že se jim partie povedla, šly ji předvést pořadatelům, ti si ji zkopírovali a pak jednu vybrali.

Vojta se neustále zlepšuje, tuto sezónu chodí na tréninky do Rajhradu a teprve se chystá na tréninky přímo na Lokomotivě. Na MČR družstev mladších žáků v Kyjově bude pravděpodobně na 5. prkně důležitým článkem v boji o medaili.

Největší radost ovšem udělala tatínkovi a celé výpravě Eliška Vavřínková stříbrnou medailí v kategorii desetiletých dívek.

Kromě Vojty a Elišky si zahrál v kategorii H12 Filip Svoboda (na snímku) a v Openu Pobeskydí Martin Blahynka a Ondřej Šaršon s tatínkem Otakarem. V IM turnaji se snažil (prozatím marně) Lukáš Kuchynka.

Předchozí fotografie a postřehy našeho osvědčeného zpravodaje Jana Blahynky doplňme jeho pochvalou pořadatelům za výbornou organizaci a profesionální přístup k dětem v turnajích mládeže. Ceny jim dnes předával předseda Komise mládeže ŠSČR Zdeněk Fiala.

přidal David Ciprys dne 05.04.2010 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009