Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Primusem v Bučovicích počtvrté Vojta Plát

IM Vojtěch Plát reprezentující Reálné gymnázium s ZŠ města Prostějova (mimochodem jeho spolužákem v sousední třídě je úřadující dorostenecký mistr ČR Jaroslav Bureš) vyhrál v poslední březnovou středu 18 ročník studentského turnaje Primus, zvaného v prvních ročnících „Primus ludi scacorum“ (tedy Přeborník hry šachové).

Výsledky turnaje hraného v pěkných prostorách gymnázia v Bučovicích vypínajícího se na svahu nad městem najdete zde.

Článek nám doručil zakladatel turnaje Jan Gorčák, který už se zde v posledních letech objevuje spíše jen na skok. Letos se o uspořádání turnaje zasloužili ředitel Vlastimil Sedlář a rozhodčí Tomáš Matula a Petr Kunčar. Ten musel po poledni odjet do školy, ale před tím, jak vidíme na snímku, partie pozorně sledoval, zvláště některé...

A nyní už zpráva Jana Gorčáka: Turnaj na Gymnáziu Bučovice s hodnotnými cenami pro vítěze i letos přilákal 52 studentů a školáků z dvou desítek středních škol jako v loňském ročníku. Od začátku až do 9. kola si svoji první šachovnici držel hlavní favorit Vojtěch Plát (Gymnázium Prostějov)

a počtvrté na tomto turnaji zvítězil s 8,5 body. Šikovní šachisté z Boršic se opět snažili a nakonec brali 3 ceny z prvních pěti. Když si vítěz při vyhlašování výsledků vybral digitální hodiny, týdenní zájezd do Tater za 4000 Kč získal druhý v pořadí Václav Fiala (SŠPH Uh.Hradiště) se 7,5 b. a multifunkční kalkulačku jeho kolega Adam Gabriel (SŠPH Uh.Hradiště) se 7 body.

Protože také další v pořadí: 4.M.Stachoň (G.Kroměříž), 5.P.Náplava (OA Uh.Hradiště) a 6.J.Palášek (G.Kroměříž) nejsou hráči našeho kraje, titul nejlepšího juniora získal překvapivě Adam Effenberger (SPŠE Brno) s 6 body na 6. místě (druhý zleva za Jirkou Musilem),

když přeskočil nejméně desítku papírově silnějších kolegů. Nejlepším domácím hráčem se stal neregistrovaný Jan Rauš (Gymn.Bučovice) s 6 body na 10. místě (druhý zprava za Františkem Bejvlem),

který závodně hrával naposledy jako žáček před 6-7 lety. Současně byl vyhlášem přeborníkem kraje mezi dorostenci do 18 let. Ostudu neudělal ani další domácí hráč Vít Sedlář, který byl 13. s 5,5 b. Nejlepší bučovická gymnazistka Klára Čermáková byla 23. s 5 b."

Doplňme, že nejlepší studentkou se stala Světlana Smrčková z Gymnázia Karla Polesného Znojmo (snímek nahoře) a že k turnaji tradičně patřila pohoda i nezbytná dávka studentské legrace, kterou vidíme na posledním snímku.

přidal David Ciprys dne 03.04.2010 | sekce: Soutěže mládeže