Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Máte zaplaceny členské příspěvky?

Upozornění na blížící se termín placení členských příspěvků ŠSČR (nejpozději do 1.3.2005) posloužilo předsedovi JmŠS k pozvání na akce JmŠS a k zaslání několika dalších informací předsedům oddílů.

Vážení šachoví přátelé,
dovolte, abych prostřednictvím Vás jako předsedů a kontaktních osob šachových oddílů Jihomoravského šachového svazu, pozval šachisty každého věku a všech výkonností k účasti na krajských soutěžích v roce 2005 a poskytl Vám několik dalších informací ze šachového života. Trendem současné doby je omezování nevyžádaných mailových zásilek, proto Vám doporučuji pravidelně sledovat internetové stránky JmŠS, kde naleznete maximum informací, aktuálních i archívních. Včera i dnes si těmito stránkami listovala více než stovka návštěvníků (dnes to dokonce vypadá na absolutní rekord - podívejte se). Připojte se k nim, přidejte si stránku JmŠS do svých oblíbených položek a budete vždy vědět, co se právě v jihomoravském šachu odehrává.

Pozvánka na soutěže JmŠS

Jihomoravský pohár pětičlenných družstev v rapid šachu, Brno, Boby Centrum, 5.3.2005
Krajské kolo je koncipováno jako setkávání družstev z krajských a okresních soutěží a tomu odpovídá i cenový fond pamatující na družstva s nižším ELO nebo s nízkým věkovým průměrem. Přijeďte si zahrát pohodovou soutěž pětičlenných družstev do reprezentačních prostor Boby Centra, kde každé družstvo může nalézt přiměřeného soupeře. Dvě družstva postupující do květnového finále ve Znojmě mají šanci zahrát si i s extraligovými týmy (loni jich tam hrálo 6).

Krajský přebor juniorů/juniorek a dorostenců/dorostenek, Bučovice, aula gymnázia, 30.3.2005
Přebor je součástí nejoblíbenějšího turnaje pro studenty středních škol Primus. Letos se hraje už 13. ročník.

Krajský přebor v bleskovém šachu, Brno, Boby Centrum, 1.5.2005
Vítěz přeboru postupuje do vysoce prestižního finále mistrovství České republiky. To se loni hrálo opět přímo v srdci Prahy v paláci Žofín za účasti 14 velmistrů. Loňský krajský přeborník Neklan Vyskočil obsadil po rozpačitém začátku výborné 14. místo ze 42 borců, když se svým ELO 2300 byl nasazen až na 31. místě. Kromě finále klasického MČR není u nás prestižnější soutěže.

Krajský přebor v rapid šachu, Znojmo, Hotel Dukla, 15.5.2005
Součást festivalu OPEN Znojmo 2005. Loňské vážné nedostatky v losování šly především na vrub rozhodčího. Jeho výměna za jednoho z našich nejlepších současných rozhodčích Jakuba Fuksíka je zárukou úspěšného průběhu. Hráčským obsazením půjde nepochybně o nejsilnější rapid turnaj na jižní Moravě.

Krajský přebor mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek, Brno, Boby Centrum, 2.-10.7.2005
Tradičně nejpočetněji obsazený jihomoravský letní turnaj organizovaný mladým kolektivem Durasu Brno pod vedením Bronislava Chmelíčka za dohledu zkušených Jiřího Látala a Jaromíra Nováka dává tradičně šanci ambiciózním hráčům v uzavřených turnajích a FIDE Openu i rekreačním šachistům v národním Openu. Loni jsme byli svědky překvapení v podobě velmistrovského turnaje, letos by to mohla být velmistrovská simultánka.

Z dalších významných soutěží mi dovolte upozornit na šachový festival OPEN Znomo 2005 14.-22.5.2005, první podnik mamutího projektu Czech tour 2005/2006. Součástí bude opět mezinárodní mistrovství žen v rapid šachu Znojemská královna, finále Poháru ŠSČR v rapid šachu družstev, vyhlášení výsledků Extraligy 2004/2005, již zmíněný krajský přebor v rapid šachu a spousta dalších akcí. Na žádné z jihomoravských soutěží se nesetkáte s tolika šachovými osobnostmi jako právě zde.
Komornější, ale právě proto přítažlivější může pro některé být oblíbený OPEN Dubňany, hraný ve dvou víkendech 20.– 22.5.2005 a 27.5.– 29.5.2005, letos jako otevřený okresní přebor okresů Hodonín a Břeclav. Příjemné prostředí a vstřícní pořadatelé zvou k účasti.


Členské příspěvky ŠSČR
Poslední termín úhrady členských příspěvků Šachovému svazu České republiky je stejně jako v minulosti 1.3.2005. Oddíly, které se opozdí (byť i o jediný den) budou upozorněny upomínkou v hodnotě 500Kč, pokud nezaplatí ani do 1.7.2004, bude druhá upomínka stát 1000Kč.

Sazba příspěvků se mírně změnila, kupodivu ve prospěch oddílů. Snížená sazba příspěvků 10Kč se rozšířila z dětí do 10 let až na mládež do 18 let. Registrujte (i v průběhu roku) všechny děti navštěvující šachové kroužky - poplatek je symbolický, významně tak přispějete k úspěchu ŠSČR pří získávání financí ze zdrojů ČSTV!
Senioři nad 70let mají dokonce registraci zdarma (uvádět v registračních seznamech se samozřejmě musejí). Výše příspěvků pro rok 2005 je následující:
Výdělečně činní - 100,-Kč
Nevýdělečně činní - 50,-Kč
Mládež do 18 let věku - 10,-Kč
Senioři nad 70 let věku - 0,-Kč


Ostatní členové uvedení na registračních seznamech jsou považováni za příznivce, kteří jsou členy šachového svazu (to je důležité pro obhajobu výše členské základny před ČSTV), ale nemohou se účastnit mistrovských soutěží.
Příspěvky se hradí převodem na účet ŠSČR u General Electric Capital Bank, a.s. Praha (GECB), číslo účtu 1721907-504/0600. Další možností je platba v hotovosti na výše uvedené číslo účtu v jakékoli pobočce GECB. Vklad je bez poplatku - ušetříte. Platbu je třeba identifikovat variabilním symbolem, který je dostupný na internetových stránkách ŠSČR i JmŠS.

Současně je nutno zaslat seznam registrovaných hráčů s uvedením rodného čísla a výše příspěvku. Seznam se zasílá na adresu: Sekretariát Moravskoslezského KŠS, Hornická 54, 709 80 Ostrava. Doporučuje se použít loňský seznam se zřetelným vyznačením změn.


Výsledky Konference JmŠS
Postřehy z volební Konference JmŠS, jeji usnesení i zápis najdete na internetových stránkách. Nejdéle se diskutovalo o činnosti na okresech a v oddílech. Silné oddíly znamenají silný okresní i krajský svaz, opak neplatí. Výkonný výbor i Revizní komise byly zvoleny ve staronovém složení, Pavla Talpu a Jiřího Látala nahradili Pavel Kubíček a Dosi Točev. Zejména panu Látalovi patří obrovský dík za vše co pro jihomoravský šach v minulých letech (přesněji v minulých desítkách let) vykonal. Osobně neznám jiného činovníka, který by po tak dlouhou dobu odváděl tolik mravenčí funkcionářské práce. Staronový výbor má i staronové priority:
- kvalitní a dostupné krajské soutěže (krajská soutěž musí být synonymem pro špičkově organizovanou a řízenou soutěž, která vytváří standardy pro soutěže nižší)
- práce s mládeží (každý oddíl vyšší soutěže by měl vychovávat své nástupce v dorosteneckých a žákovských družstvech; tím nejmenším příspěvkem je předat místní škole propozice Přeboru škol a nabídnout pomoc při organizaci školního kola)
- zkvalitňování hracího prostředí (za klubovnu by se oddíl neměl stydět, měl by se jí chlubit - že to jde, ukazují např. Lokomotiva Brno, Garde Lipovec a jiní)
- prezentace naší činnosti (umístit komentované výsledky soutěže na internet a poslat o ní zprávu do místního nebo regionálního tisku by mělo být automatickou součástí každé větší akce)


Konference ŠSČR
Na volební konferenci ŠSČR tuto sobotu 26.2.2005 se neočekávají velká překvapení, ale možná je to jen klid před bouří. V každém případě bude třeba nahradit odstupujícího generálního sekretáře ŠSČR pana Vaňka a předsedu Mediální komise pana Modra, možná i některé další členy VV. K velkému boji se zřejmě schyluje o místa v Revizní komisi, kde mají někteří zájemci diametrálně odlišné názory od Výkonného výboru na její fungování. Zcela překvapivě dnes s jednacími materiály přišel návrh předsedy ŠSČR na zvýšení členských příspěvků na 200Kč pro výdělečně činné a 100Kč pro všechny ostatní (s výjimkou seniorů nad 70 let - 0Kč). Návrh je doplněn o změnu poměru dělení těchto prostředků mezi kraje a ŠSČR z 90:10 na 50:50. Pokud nebude odezva z oddílů jiná, měli by delegáti za JmŠS hlasovat proti tomuto návrhu.

Zvýšený tok peněz z oddílů směrem na ŠSČR bychom měli odmítnout (prostředky by měly zůstat v oddílech), ale na druhé straně si také více uvědomovat, že na svou oblíbenou činnost bychom si měli přiměřeně přispívat (pokud nemáme dostatečný zdroj zvenčí - a to většinou nemáme). Přitom prozíravé investice nemohou jít jen do hráčů v soutěžích družstev. Stejnou pozornost zaslouží výchova mladé generace, zkvalitňování hracího prostředí, obnova hracího materiálu. Máme-li v kraji (Prušánky) úspěšného a šachu velmi nakloněného prodejce šachového materiálu (digitální hodiny a další špičkové elektronické šachové vybavení), využijme to, prospěch bude oboustranný.


Hodně nových nápadů, uskutečněných cílů a uspokojení z práce přeje
David Ciprys
předseda JmŠS

přidal David Ciprys dne 21.02.2005 | sekce: Výkonný výbor


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009