Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

MČR mládeže a juniorů - 2 medaile do Brna, 2 do Hustopečí

MČR mládeže spojené letos s finále MČR juniorů a dorostenců skončilo v sobotu po poledni vyhlášením výsledků v Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou - v podvečer přicestovaly na jižní Moravu dvě bronzové medaile na krcích Adama Dvořáka z Lokomotivy Brno (H12) a Karolíny Zavadilové z Durasu Brno (D16).

Výsledky najdete zde, stránku ŠSČR věnovanou MČR zde, web pořadatele zde.

Snad se výše jmenovaní medailisté ani přátelé z Tatranu Litovel neurazí, když za nejúspěšnějšího jihomoravského účastníka vyhlásíme Lukáše Kuchynku z Hustopečí - jak vidíme na snímku, odvezl si hned dvě medaile. Stříbrnou v kategorii H18 a bronzovou v kategorii H20.  

 

Lukáš si to holt uměl zařídit. V posledním kole dal rychle za remis partii s klatovským Nguyen Dinh Phongem a starostmi o své medaile pověřil klubového kolegu z Litovle Jana Krejčího. "Já vám pomáhám k postupu do extraligy, ty mi pomůžeš k medailím!"

A taky, že jo. Ačkoliv po pár minutách zely juniorské stoly práznotou, dva nejvýše titulovaní hráči IM Jan Krejčí a IM Vojtěch Rojíček do sebe bušili v Jänischově gambitu. Od začátku však tahal za kratší konec černý (Rojíček) a tak mohl Lukáš Kuchynka s nejlepším Sonnebornem díky výhře s Ponížilem jen spokojeně přihlížet, jak mu k už jistému stříbru z H18 přihrává kolega z prvoligového litovelského týmu ještě bronz v H20. Rojíček s Krejčím tak Lukáše dohnali, ale jak vidíme na předchozím snímku, nastoupili si společně s Josefem Kratochvílem už jen k převzetí finančních prémií za 4.-6. místo.

Celkovými vítězi a současně i medailisty v kategorii juniorů (H20) se stali (nahoře zleva od 1. místa) Cyril Ponížil z ŠK Zlín, Jaroslav Bureš z A64 Grygov a Lukáš Kuchynka z Tatranu Litovel.

V kagorii dorostenců (H18) si medaile rozdělili Jaroslav Bureš (opět nahoře zleva), před Lukášem Kuchynkou a Janem Krejčím z Litovle.

Za zvládnutí mamutího podniku s třemi stovkami hráčů a dalšími téměř dvěma stovkami rodičů, trenérů a dalších účastníků patří obrovský dík pořadatelům v čele se Zdeňkem Fialou, vedení Hotelu Dlouhé Stráně a zejména úspěšnému muži, díky kterému vše mohlo v Koutech proběhnout, Miroslavu Kopřivovi.

Zleva generální sekretář ŠSČR Petr Herejk, místopředseda Komise mládeže Jiří Novák, ředitelka hotelu Alžběta Kirscherová, jednatel majitele hotelu firmy Energotis a starosta Velkých Losin Miroslav Kopřiva, ředitel turnaje Zdeněk Fiala a mezinárodní rozhodčí Jaroslav Benák

Příznivé cenové podmínky (kvalitní ubytování 170-200Kč, celodenní stravování 195Kč) a bezkonkurenční možnost provozování zimních sportů v nejbližším okolí byly velkým plusem. Z mínusů tamtamy donesly snad jen "rozházení" některých větších výprav do pokojů po celém areálu, za noční hlučnost si účastníci mohou vždy jen sami. Velkou pochvalu zaslouží pořadatel a jeho "operátor" Petr Záruba za 18 on-line přenosů a přehledný partiový bulletin s využitím ChessTheatre (komfortní přehrávání, třeba u juniorů, jste jistě vyzkoušeli).

V detailních záběrech vítězů jsme v minulých článcích trochu pozapomněli na překvapivého mistra H14 Martina Fargáče z Třince

Pro pořadatele tedy skončilo MČR úspěchem a jak pro účastníky? Ať promluví čísla (pořadí v druhé tabulce je počítáno stejně jako na Olympiádách mládeže, tj. 7-5-4-3-2-1 za 1.-6. místo, pro porovnatelnost z minulostí jsou uvedeny jen výsledky MČR mládeže):

Kraj

medaile

 

Kraj

medaile

Zlínský

3 - 1 - 0

 

Olomoucký

0 - 1 - 0

Moravskoslezský

2 - 1 - 2

 

Praha

0 - 1 - 0

Středočeský

1 - 2 - 1

 

Pardubický

0 - 0 - 2

Jihočeský

1 - 0 - 0

 

Jihomoravský

0 - 0 - 2

Plzeňský

1 - 0 - 0

 

Liberecký

0 - 0 - 1

Ústecký

0 - 1 - 0

 

Královéhradecký

0 - 0 - 0

Vysočina

0 - 1 - 0

 

Karlovarský

0 - 0 - 0

 

 

 

 

 

Kraj

body

 

Kraj

body

Moravskoslezský

36

 

Liberecký

9

Zlínský

30

 

Plzeňský

8

Středočeský

23

 

Vysočina

7

Ústecký

15

 

Olomoucký

5

Pardubický

13

 

Praha

5

Jihomoravský

11

 

Královéhradecký

4

Jihočeský

10

 

Karlovarský

0

A ještě na jednu, tentokrát nepřekvapivou vítězku jsme zapomněli - mistryně ČR D12 Martina Fusková ze Starého Města

Z klubů bylo jednoznačně nejúspěšnější ŠK Staré Město se dvěma zlatými medailemi. Dvě medaile získaly i naděje ze Spartaku Vlašim (zlato a bronz), Slovanu Havířov (stříbro a bronz) a 2222 ŠK Polabiny (dva bronzy). Překvapivě jen jedinou bronzovou medaili si odvezla Beskydská šachová škola Frýdek-Místek. Celkově letos vládly silné individuality nad šachovými školami. Některou z medailí (těch se rozdávalo 24) si odvezlo 20 klubů! Z krajů ptvrdil primát Moravskoslezský, ale s daleko menší suverenitou než v minulosti. Silné postavení potvrdily a ještě upevnily kraje Zlínský a Středočeský, naopak ústupem ze slávy lze označit výsledky z Plzeňska a Královéhradecka. Pokud by někoho zajímala podobná statistika z loňska, může se podívat zde, na předloňskou zde. A nyní už pojďme k fotogalerii vítězů podle jednotlivých kategorií. Pořadatelé je tentokrát seřadili hezky jednotně zleva doprava od 1. do 6. místa.

H10: František Mrkus (ŠK Staré Město), Václav Soukup (Spartak Ústí nad Labem), Jiří Liška (ZŠ Tyršova Česká Lípa), Jan Vykouk (DDM Most), Matěj Půlpán (2222 ŠK Polabiny) a Gustav Brejník (Klub šachistů Štětí).

D10: Blanka Brunová (DDM Planá u Mariánských Lázní), Eliška Řeřábková (Biomedica Říčany), Sandra Valenčíková (Slovan Havířov), Eliška Kalinová (Spartak Ústí nad Labem), Zuzana Petrásková (Biomedica Říčany) a Petra Masáková (Spartak Adamov).

H12: Jiří Rydl (Spartak Vlašim), Jan Petr (Bohemians Praha), Adam Dvořák (Lokomotiva Brno), Jakub Půlpán (2222 ŠK Polabiny), Vít Kratochvíl (TJ Náměšť nad Oslavou) a Martin Blahynka (Lokomotiva Brno).

D12: Martina Fusková (ŠK Staré Město), Simona Suchomelová (Jiskra Havlíčkův Brod), Nela Pýchová (Spartak Vlašim), Vendula Bohanesová (BŠS Frýdek-Místek), Barbora Novotná (Desko Liberec) a Jitka Jánská (Sokol Klatovy).

H14: Martin Fargáč (TŽ Třinec), Jakub Haman (SK Kladno), Tomáš Pavelek (BŠS Frýdek-Místek), Matyáš Kalužný (Sokol Údlice), Vojtěch Dobeš (ŠK Staré Město) a Matěj Svoboda (BŠS Frýdek-Místek).

D14: Jana Maříková (ŠK Veselí nad Lužnicí), Nikola Lužíková (Sokol Šumperk), Kateřina Vlčková (2222 ŠK Polabiny), Klára Zemková (BŠS Frýdek-Místek), Eliška Johnová (Jiskra Hořice) a Lenka Rojíková (Sokol Hradec Králové).

H16: Tadeáš Kriebel (MSA Dolní Benešov), Ondřej Karlík (Sokol Hošťálková), Petr Čižinský (2222 ŠK Polabiny), Marek Braun (Desko Liberec), Jakub Rabatin (BŠS Frýdek-Místek) a Tomáš Kraus (Jiskra Hořice).

D16: Mai Xuan Phamová (ŠK Zlín), Karolína Langnerová (Slovan Havířov), Karolína Zavadilová (Duras Brno), Anna Steinhauserová (Řemdih Strmilov), Jana Zpěváková (Jiskra Staré Město) a Lucie Kuchynková (ŠK Hustopeče).

Na závěr nám zbývá podívat se na vítěze doprovodného FIDE Openu. Tam převážila zkušenost - zleva Antonín Kubíček z Litovle, Václav Valeš z Děčína, Michal Zavadil z Brna, Miloslav Vanka z Úholiček a David Zvára z Vlašimi.

Naopak v národním Openu se tradičně dařilo mládeži - zleva Jozef Valenčík z Havířova, Lukáš Sikora z Brna (pokud se vám Lukášova vizáž nezdá, pak vězte, že se zapomněl na pokoji a cenu za něj převzal - snad se souhlasem rozhodčích  - Martin Hošek), Martin Šedivý z Nového Bydžova, Tomáš Mar z Říčan a Petr Melzer z Havířova.

Úplně na závěr se patří poděkovat Janu Blahynkovi, který kromě koučování svého synka, pravidelného lyžování a občasných odskoků do zaměstnání, stačil nafotit fotografie do všech článků tohoto webu.

přidal David Ciprys dne 14.03.2010 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009