Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

MČR mládeže končí v sobotu, mistryně v D10 už je známa

V sobotu v 8:30 se spouštějí v Koutech nad Desnou hodiny k zahájení posledního kola mládežnického šampionátu a od 13:30 začne vyhlašování výsledků - kromě titulů a medailí je v sázce zejména nominace na MS a ME příslušné věkové kategorie.

Výsledky najdete zde, stránku ŠSČR věnovanou MČR zde, web pořadatele zde.

On-line přenos 18 partií sledujte zde

V královské kategorii H16 ustál mistr Evropské unie Tadeáš Kriebel prohru s libereckým Markem Braunem (na snímku nahoře) a kráčí k titulu mistra ČR, který může obhajovat ve stejné kategorii i příští rok. Zájemci o vybroušené a nabroušené vzkazy "realizačního týmu" do rodného Dolního Benešova se mohou podívat zde.

V kategorii H14 vede stále překvapivě Martin Fargáč z Třince. S jednobodovým náskokem má titul skoro v kapse. Favorité Jakub Haman z Kladna (snímek nahoře) a Tomáš Pavelek z Frýdku Místku (dole vpravo, vedle něj prozatím pátý Matyáš Kalužný z Údlic) jsou až na 2. a 3. místě.

Překvapivé vedení má i kategorie H12. V čele je stále vlašimský Jiří Rydl (snímek dole), který musí strašit oba jeho jihomoravské konkurenty Martina Blahynku a Adama Dvořáka i ve snu. Oba jej totálně přehráli, aby mu pak první jmenovaný daroval celou věž a druhý alespoň remízovou záchranu v koncovce.

O druhé místo se s Adamem Dvořákem dělí Jan Petr z Bohemians Praha (snímek dole). Na Rydla mají půlbodovou ztrátu, ostatní pole je 1,5 bodu za nimi a tak se mohou do soupeřů posledního kola pustit bez obav ze ztráty medailí.

Kromě Martina Blahynky se nedaří ani dalšímu mezinárodně ostřílenému borci Jakubu Půlpánovi (snímek dole) z Chrudimi hájícímu barvy pardubických Polabin. Oproti předpokladům si to oba hlavní favorité nerozdají v posledním kole o zlato, ale jen o 4. a 5. místo.

V nejmladší kategorii má 7,5/8 František Mrkus ze Starého Města. Pokud chcete vědět, co je základem jeho úspěchu, tak se podívejte na následující snímek - dobře a zdravě se ráno u partie nasnídat !

Jihomoravské příznivce těší obdivuhodné zmrtvýchvstání mladičného Vojty Juráska z Lokomotivy Brno - začal třemi nulami, ale najednou má 4,5 bodu a v posledním kole hraje na 2. desce! V kategorii D10 už známe jméno nové mistryně. Stala se jí Blanka Brunová z Plané u Mariánských Lázní (na dolním snímku se k nám točí zády vlevo). V čele má 1,5 bodový náskok.

 

Kategorii malých slečen D12 vede s bodovým náskokem Martina Fusková ze Starého Města a nepochybně získá svůj další mistrovský titul. Větší slečny D14 vede rovněž mnoha medailemi ověnčená Jana Maříková z Veselí nad Lužnicí (dole druhá zleva za Kateřinou Vlčkovou z Polabin).

Už hotové slečny D16 mají ve vedení stále Majku Phamovou ze Zlína před Annou Steinhaserovou ze Strmilova (nahoře třetí zleva) a Karolínou Langnerovou z Havířova (dole třetí zprava za Eliškou Johnovou a Natašou Richterovou).

 

Ve FIDE Openu utrpěl první porážku Michal Zavadil a klesl na 4. místo za vedoucí trojici Miloslav Vanka, Antonín Kubíček a Václav Valeš. Open B vede stále první nasazený Jozef Valenčík z Havířova. My se můžeme podívat na nekompromisně bojujícího Františka Menšíka z Lokomotivy Brno.

U juniorů vše nasvědčuje tomu, že pro zlato v kategorii H20 si půjde Cyril Ponížil ze Zlína a v H18 Jaroslav Bureš z Grygova. Cyril se nepoložil po nepodařené partii s Kuchynkou (na dolním snímku v pozadí), kde nejlepší počtář turnaje trapně přehlédl dušený mat. Cyrilove partie s agresivním zahájením (bílými královský gambit), vzorovou centralizací a tahem na soupeřovu bránu jsou letos jedna hezčí než druhá - nakonec podívejte se sami.

Junioři do sebe řežou hlava nehlava, v posledních 3 kolech uzavřeli v 18 partiích smír jen 4x. Tituly už jsou zřejmě zadané, největší zájem o nominační druhá místa mají v H20 Vojtěch Rojíček a v H18 Lukáš Kuchynka.

přidal David Ciprys dne 12.03.2010 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009