Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

MČR mládeže dnes do druhé půle

Letí to letí, po pondělním dvojkole se dnes pátým kolem přehoupneme do druhé poloviny mládežnického šampionátu v Hotelu Dlouhé Stráně - až do pátku se hraje vždy jedno kolo denně od 9:00, jen junioři mají ještě jedno dvojkolo ve čtvrtek.

Výsledky najdete zde, stránku ŠSČR věnovanou MČR zde, web pořadatele zde.

On-line přenos 18 partií sledujte zde

Kdybyste náhodou nevěděli, kdo a z kterého klubu vede prestižní MČR juniorů a jaké je jméno borce na horním snímku, foto napoví...

Jarda Bureš má s 4,5/5 dobře našlápnuto k medaili, ale dnes a zítra ho čeká zkouška ohněm - nejprve partie s prozatím třetím IM Vojtěchem Rojíčkem a poté s druhým Cyrilem Ponížilem. Při obrovské vyrovnanosti turnaje, kde každý může porazit každého, tak stále není bez šance ani hlavní favorit IM Jan Krejčí, který už se vyhoupl alespoň do poloviny startovního pole.

Při zahájení partie s Lukášem Vlasákem vypadal Honza spíš unaveně než bojovně, ale pak ho zřejmě nakopl jeho nezbytný žlutý Big Shock (odpovídající svým složením pořádně oslazenému kávovému smrťáku s několika vhozenými tabletkami Celaskonu ), partii vyhrál a přes následující soupeře ze středu pole může směle vzhlížet k partii posledního kola s Rojíčkem, která ještě může být soubojem o pocty nejvyšší.

Podobně zmoženě se tvářil i Vojtěch Rojíček (vpředu vpravo) při partii s klubovým kolegou Tomášem Pechou, ale i on nakonec získal celý bod, stejně jako Cyril Ponížil (vzadu vlevo) s Nguyenem Dinh Phongem.

Od mezinárodně titulovaných juniorů pojďme zpět k těm, kteří na tituly teprve čekají. Na horním snímku vidíme celkový pohled na kategorii H10. V popředí se "vytahuje" frýdecko-místecký Tomáš Filip na Martina Vystrčila z Říčan. Vytahování nepomohlo, Tomáš neuspěl nejen v této partii, ale ani proti Vojtovi Juráskovi z Lokomotivy Brno (na dolním snímku), který tak získal svůl první bod a přenechal poslední místo právě svému soupeři.

O 4 příčky výše je Vojtův brněnský kolega z Durasu Daniel Daněk (dole vlevo, vpravo Kryštof Nuc z Českých Budějovic).

Když už jsme u těch nejmenších, mrkněme i na ty, které čeká kategorie H10 až za několik let . Matyáš Zavadil z Durasu má zatím šest a hraje v národním Openu.

Pyšně může od své šachovnice vzhlížet k FIDE Openu, kde hraje na průběžném 3. místě s 3,5/4 jeho tatínek Michal (vpravo vedle Petra Mičulky z Náměšti nad Oslavou).

Na závěr si představme jednu neznámou dámu galantně ochraňovanou známým rozhodčím IA Jaroslavem Benákem.

Dnes odpoledne se účastníci rozdělí na 3 skupiny. Ti nejpoctivější se budou pilně připravovat na další kolo (pomiňme tu jistě zanedbatelnou menšinu, která bude hlučně slavit minulá i příští vítězství ), případně si vyslechnou další přednášku (mimochodem tu první od IM Martina Petra najdete v textovém i databázovém tvaru na webu pořadatele), sportovci vyrazí opět na lyže a příznivci kultury a historie (to je divné, že na rozdíl od sportovců pro ně není jednoslovný výraz, pojmenování "kulturisti a historici" se moc nehodí ) se podívají do renesančního zámku ve Velkých Losinách a do ruční papírny a muzea papíru tamtéž.

přidal David Ciprys dne 09.03.2010 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009