Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

MČR mládeže podruhé na Dlouhých Stráních

Mamutí finále MČR mládeže obsadilo už podruhé Hotel Dlouhé Stráně v Jeseníkách vzdálený pouhých 10km vzdušnou čarou od nejvyšší moravské hory Pradědu - moravští vlastenci by řekli i nejvyšší české hory (vrchol vysílače na Pradědu sahá o 50m výše než temeno Sněžky), ale slezští kolegové by je rychle uzemnili - vysílač stojí už za zemskou hranicí a je tedy ve Slezsku .

Výsledky najdete zde, stránku ŠSČR věnovanou MČR zde, web pořadatele zde.

On-line přenos 18 partií sledujte zde

Účast je podobná jako loni - nikdo ze špiček nechybí ve 24členných přeborech chlapců do 10, 12, 14 a 16 let, prakticky všechny favoritky hrají i v otevřených přeborech dívek stejných věkových kategorií - byť ve všech čtyřech dívčích skupinách je účast nižší než loni. Pozoruhodné Déja vu panuje ve FIDE a národním openu - loni 53 a 76 účastníků, letos 54 a 76.

Turnaj nemohl zahájit nikdo jiný než starosta Velkých Losin, jednatel firmy Energotis vzniklé z expertů stavějících přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně (špičkové technické dílo se dvěma tubusy, v nichž letí 2x68,5m3 vody za sekundu do pětisetmetrové propasti z vrcholu seříznutého kopce ve výšce 1350m) a hlavně velký příznivec šachu Ing. Miroslav Kopřiva, CSc. (na předchozím snímku s ředitelkou hotelu Alžbětou Kirscherovou, předsedou olomouckého KŠS Jaroslavem Fuksíkem a ředitelem MČR Zdeňkem Fialou. Obdivuhodně všestrannému a výkonnému Miroslavu Kopřivovi nelze upřít ani smysl pro humor - tato sličná letuška vítá návštěvníky webu Velkých Losin, proslulých kromě nádherného renesančního zámku i temnými čarodějnickými procesy na sklonku 17. století.

Za trenéry tradičně zahájil FM Evžen Gonsior, který se sice na prosincovém Polofinále juniorů v Přibyslavi oficiálně vzdal svého šéftrenérského řemesla, ale na žákovské kategorie se ještě přemluvit dal. Nakonec má zdatné spolupracovníky - nahoře vpravo vidíme úřadujícího mistra ČR mužů IM Pavla Šimáčka.

I zbytek rozhodcovského týmu je tradičně špičkový - za Pavlem Šimáčkem stojí IM Ríša Biolek, IM Richard Biolek a IM Martin Petr. Kromě rozborů budou mnozí účastníci spěchat i na lyže. Jak je právě nyní na Dolních Stráních? Na sluníčku taje, ve stínu mrzne, dalo by se soudit podle "teploměru" na parkovišti.

S tatínkem jihomoravského reprezentanta Martina Blahynky si stejně jako loni postupně projdeme všechny hrací sály i okolí. Dnes se podívejme na jihomoravské reprezentantky, která nám (alespoň na fotografiích) rozhodně hambu nedělají .

Hned 4 děvčata bojují v nejstarší kategorii D16. Na první šachovnici se v 1. kole usadila Lucie Kuchynková z Hustopečí, ale na on-linu proti nejvýše nasazené Šaffové z Litvínova neuspěla.

Na čtverce a pětce se vedle sebe usadily Jana Hlaváčková (vlevo) z Lokomotivy a Karolína Zavadilová z Durasu Brno. Vyhrála bohužel jen Karolína, Jana podlehla Sabolové.

Na dalším snímku je "naše" jen Veronika Bartošová (nahoře vlevo) z Lokomotivy Brno, která podlehla Phamové. Vpravo Jana Zpěváková ze Starého Města.

Na posledním snímku už přecházíme ke kategorii D14 a jedné z favoritek Nataši Richterové z Durasu Brno. Vpravo sedí Lenka Rojíková z Hradce Králové.

MČR pokračuje v neděli od 14:00 a pak každý den od 9:00 (jen v pondělí je dvojkolo, odpoledne se začíná od 15:00). Poslední kolo začíná v sobotu 12. března už v 8:30, nové mistry ČR budeme znát okolo poledne.

přidal David Ciprys dne 07.03.2010 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009