Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Úspěšné pokračování školení trenérů

"Potkají-li se dva dobří lidé v jedné místnosti, mají se pozdravit...", praví životem a vráskami zbrázděný hrdina mistrovské povídky mladého českého spisovatele Stanislava Berana - kupodivu opomenutí této životní pravdy může mít i své pozitivní důsledky: "Promiň ani jsem tě na včerejším srazu nepozdravil - tak se snažím svoji chybu napravit a alespoň jsem napsal článek o školení trenérů", píše Petr Kunčar, jeden z frekventantů školení trenérů 3. třídy, které díky dvěma pánům překypujícím energií (místy hraničící se sopečnou erupcí ) - Pavlu Šťastnému, kytarovovému a harmonikovému kouzelníkovi

a Otakaru Šaršonovi, nemajícímu nikdy problém bouchnout pěstí do stolu a okamžitě realizovat sebenepřístupněji vypadající nápad,

proběhlo v pátek a v sobotu v Popicích. A nyní už se můžete začíst do zmíněného článku Petra Kunčara:

Další etapa školení trenérů o 3 třídu proběhla v Brně a v Popicích u Brna. Tentokrát lektoři připravili pro účastníky školení opravdový dáreček, ale o tom později. První lekce proběhly v pátek podvečer za vedení pana Závodného v klubovně Lokomotivy Brno, zde se účastníci dověděli především zajímavosti o prácí s databázemi a jak je velice důležité připravovat mladé svěřence na jednotlivé soupeře. Poté se žadatelé přesunuli do Popic.

Zde připravili pořadatelé malé překvapení v podobě setkání se s trenéry a pracovníky s mládeží z Jihomoravského kraje. Zde s nimi konzultovali různé problémy ze své dosavadní praxe. V trenérsko-rodiném kruhu večer u kytary nabral na obrátkách. Po chvilce debatování se všichni, ti kteří nemuseli předčasně odjet domů za rodinami,  shodli, že bude nejlepší, dosavadní zkušenosti a novinky nabrané v průběhu školení, vyzkoušet v praxi „před-hokejovým blitzákem“.  Koordinace a zapisování  výsledků se ujal zkušený Jan Gorčák.

  

Vlevo sedí zapisovač Jan Gorčák, vpravo vítěz IM Pepa Pisk

Nálada hráčů byla skvěle a neměnil to fakt, že mnozí v partii nedodržovali přesně principy, které se je lektoři snažili naučit. 

Po zásluze v něm zvítězil Petr Pisk. Ovšem jeho vítězství se nerodilo jednoduše, pořádně se určitě zapotil nad mnohými odráženími remiz. Druhého dne po trošku krušnějších ranních krůčcích započal svoji přednášku IM Richard Biolek, která probíhala celý den.


 
Svůj výklad o typových pozicích prokládal diskuzemi nad situacemi z trenérské praxe a různými hádáními pokračování, aby udržel pozornost posluchačů, kteří bedlivě naslouchali každému slůvku.

Bohužel další školení lekce už v plánu nejsou, nyní čekají účastníky jen testy a zpracování samostatné práce na zadané téma.

Je potřeba zde poděkovat pořadatelům, lektorům a spolupracovníkům, kteří se podíleli na přípravě školení a setkání spolupracovníků s mládeží. Neboť toto školení mělo vše, co potřebuje budoucí trenér ke své práci. Jak podotkl jeden z účastníků školení: „Pokud to takto bude probíhat každý rok, tak se ho snad i každý rok budu účastnit“.

přidal David Ciprys dne 21.02.2010 | sekce:


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009