Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Úspěšné školení trenérů

Školení ve Vyškově se celkem zúčastnilo 26 adeptů trenérského řemesla. Dvanáct účastníků kurzu třetí třídy a čtrnáct frekventantů kurzu čtvrté třídy svým počtem zcela naplnilo očekávání pořadatelů (poprvé se stalo, že všichni přihlášení skutečně až na jednu jedinou výjimku dorazili). Vzhledem k místu konání převažovali zájemci z řad našeho kraje, ale přijeli i zájemci z kraje Středočeského a Vysočiny. Zatímco „čtyřkařům“ stačil na školení jeden jediný den, „trojkaři“ museli školení obětovat celý víkend a ještě je další dva dny v únoru čekají.


V sobotu byla na programu nejprve metodiky správné výuky zahájení, kterou odpřednášel dlouholetý trenér mládeže a organizátor mnoha šachových táborů a šachových soustředění mezinárodní mistr Richard Biolek. Odpoledne se pak řešila taktika a práce se šachovou literaturou, aby pak večer mohli účastníci mezi sebou přivítat mezi sebou trenérskou legendu ing. Gonsiora, který se zabýval typovými pěšcovými pozicemi.


V neděli se pak sešli kandidáti trenérských trojek i čtyřek v jednom sále, aby si z úst ing. Gonsiora společně vyslechli velmi zajímavou lekci z pedagogiky, psychologie a základů didaktiky šachového výcviku.

Odpoledne se pak dostalo na strategii koncovek a lavírování, svými drobnými vstupy přispěli i Radka Slepánková a autor těchto řádků (snímek dole). Sérii přednášek pak uzavřel Jaroslav Benák, jenž přijel do Vyškova účastníky seznámit s problematikou dodržování Pravidel FIDE u mládeže.


Pořadatelé měli dobrý pocit jak z hojné účasti na školení a zájmu účastníků o přednášky, tak i z toho, že se jim podařilo zajistit kvalitní lektorské obsazení, což při termínové vytíženosti přednášejících nebylo zrovna jednoduché.


Školení pokračuje u „čtyřkařů“ zkouškami, které proběhnou v hrací místnosti Lokomotivy Brno v úterý 2. února od 17 do 20 hodin, trojkaři pokračují  druhou polovinou přednášek ve dnech 19.-20. února a závěrečnými zkouškami 30. března. Pro účastníky školení i pro případné další zájemce uvádíme odkaz na materiály ke školení, které lze zdarma stáhnout zde

přidal Miroslav Hurta dne 04.01.2010 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009