Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Rekordně silné juniorské přebory v Přibyslavi

Vysočina je už několik let zemí zaslíbenou pro vrcholné juniorské soutěže. Pořadatelský havlíčkobrodsko-žďárský kolektiv reprezentovaný hlavně ředitelem soutěží Václavem Paulíkem a hlavním rozhodčím Jiřím Siebenburgerem místa střídá, ale kvalita pořadatelské služby a síla účastníků zůstává, či dokonce ještě roste. Od 6. do 12. prosince se v Přibyslavi koná Mistrovství ČR juniorek a dorostenek a Polofinále MČR juniorů a dorostenců.

Výsledky najdete zde, stránky soutěže pod názvem ACO CUP zde

Krátké video představující hosty si můžete prohlédnout zde, další fotografie zde

Pány stojící v čele turnaje si můžete nejlépe identifikovat, když si pustíte zmíněné video. Představil je Milan Pilař spravující server Vysočina-news.cz, kde si o šachu počtete hned na úvodní straně, stejně jako na webu města Přibyslavi. Kromě nich je na předchozí fotografii důležitý ještě sedící mladý muž vlevo - nejvýše nasazený Václav Svoboda z Prahy. Václavu Paulíkovi se tentokrát podařilo zaangažovat přibyslavskou radnici, kraj Vysočina i jednu z předních a nejmodernějších firem regionu, ACO industries, jejiž zástupce by značku ACO rád časem viděl na stejné úrovni veřejné známosti jako už desítky let populární Pramen zdraví z Posázaví.

Josef Kratochvíl & Michal Holeš

Mimochodem proslovy všech tří řečníků byly naprosto skvělé, navozující atmosféru reprezentační soutěže, žádné formality, naopak hezky od srdce a hlavně krátce a vtipně. Pan personální ředitel z ACO se zamyslel nad tím, že vlastnosti vítěze šachových klání musí být tytéž jako u lídrů v byznysu. Všude je třeba spojovat konkrétní znalosti s intuicí, rozvážnost s rozhodností a hlavně vidět vždy o tah dále než konkurence. Výrobní sortiment firmy ACO pozná rychle každý z vítězů, jakmile začne za prize-money  stavět dům nebo rekonstruovat koupelnu - odvodnění a odvětrání se neobejde bez komponent z ACO.

První dáma (alespoň podle Ela) Karolína Olšarová & Martin Blahynka

Pan místohejtman Vysočiny prozradil, že z Přibyslavi pochází a tak fandí všemu, co jeho rodný kraj pozvedne k vyšší publicitě mezi veřejností. Podpora podobným špičkovým akcím určitě není poslední. Nakonec dostal slovo šéftrenér Evžen Gonsior, nejprve spočítal borce z posledních mistrovství světa a Evropy a poté nečekaně oznámil svou trenérskou derniéru . Své pověsti inteligentního baviče však nezůstal nic dlužen, když vzpomenul prasečí chřipku a dal 3 rady, které okoukal v německé televizi. Za prvé - nelíbat se. Za druhé - omezit ostatní fyzické kontakty (např. podávání rukou ). Za třetí - omezit početná shromáždění např. na pokojích, kde jsou ostatně předchozí dvě nežádoucí činnosti nejsnáze proveditelné . Už mimo mikrofon dodal zkušený kouč i pár humorných příkladů z minulosti, holt ví svoje...

Tomáš Lorenc & Evžen Gonsior u prvního rozboru soutěže

Evžen Gonsior dokonce má jeden tip na slavného přibyslavského rodáka, který zde sice nemá jezdeckou sochu jako Jan Žižka z Trocnova (ten skonal před 585 lety při obléhání Přibyslavi) ani bustu jako Karel Havlíček Borovský (který se 400 let po Žižkově skonu narodil v sousední Borové), ale na jehož dílo mnozí dodnes vzpomínají. Malá nápověda: Kdo kdysi opatroval toto veledílo a láskyplně obracel jeho listy, dnes už jen sedne ke kompjůtru, vše si jednoduše vyguglí a hned je chytrý jak rádio...

Tereza Olšarová

Na prognózy výsledků je zatím brzy, ale jedno je jasné - tak silný juniorský turnaj se ještě nehrál. U dívek bojujících o tituly mistryň ČR a nominaci na ME a MS hraje kromě Kateřiny Němcové celá juniorská špička. Podobně u chlapců přijela bojovat o finále MČR většina těch, kteří tam nemají přímý postup. Výsledky jsou průběžně doplňovány na web a s mírným odstupem budou k dispozici i všechny partie. Škoda jen, že nevyšlo pár on-line přenosů.

Přibyslav je mimo jiné městem hasičů, tedy dnes spíše všestranných záchranářů. Přes servisní firmu Florian Club s.r.o. (svatý Floriánek je od nepaměti patronem hasičů) vlastní Hotel Přibyslav, v němž se šampionát hraje, Hasičská vzájemná pojišťovna. Hasiči jsou doma i na místním zámku strmícím na ostrohu, odkud se krásně dívá na zákruty říčky Sázavy. Vevnitř se nalézá Hasičské muzeum. Ovšem nebyla by to kovářova kobyla, aby aspoň občas nechodila bosa. Hned za vstupními dveřmi hotelu přivítá návštěvníky následující požární hydrant ...

K výše uvedeným radám šéftrenéra připojme mládeži ještě jednu - nekuřte, ať nezpůsobíte požár!

Tolik tedy úvodem. K bojům za šachovnicemi i k přibyslavskému okolí se, bohdá, budeme pravidelně vracet díky fotografiím, které pro nás pořizuje Jan Blahynka. Oproti minulým ostudným jihomoravským účastem bojuje letos v Přibyslavi 10 borců, tak bude určitě i komu fandit.

přidal David Ciprys dne 07.12.2009 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009