Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V čele základního turnaje Šípek a Lička

Základní turnaj dnes v hrací místnosti Lokomotivy Brno na Staňkově ulici pokračoval třetím kolem a opět se dostavila hojná účast. Hrálo 14 dvojic, příjemným překvapením je oproti loňsku větší účast elově silnějších hráčů, zato proti minulosti chybějí děti – začátečníci. Proti předchozím ročníkům jich hraje jen pár.

 

Neúprosný los svedl proti sobě bratry Šípkovy, a jak se sluší a patří na rodinnou tradici, vyhrál ten starší. Pan Lička překvapivě zvítězil nad panem Petruškou, stále se lepšící Dáša Zamarská v mírně lepší pozici remizovala s panem Kuchaříkem.

 

Partii plnou nečekaných zvratů jsme zaznamenali v utkání pánů Křivánka a Vavřínka. Ve vyrovnané čtyřvěžovce se černý se třemi minutami nacházel již v hluboké časové tísni, a tak se žádný z diváků nedivil, když se třemi minutami na hodinách nabídl remis. Pan Křivánek, mající k dobru ještě celých patnáct minut, neodpověděl a rozvážně provedl tah, kterým ihned ztrácel pěšce. Vida tuto ztrátu, pronesl: „S remízou souhlasím“.  „Ale já již ne“, kontroval soupeř a začal uhánět volným a-pěšcem do dámy. Partie však nakonec skončila naprosto nečekaným matem černému králi, když dvě bílé věže byly naprosto neúprosné. To jen na dokreslení toho, co všechno je v kisně možné.

 

Po třetím kole jsou tak na čela dosud stoprocentní Oldřich Šípek a Vlastimil Lička, oba členové domácího oddílu. Podrobný přehled o výsledcích můžete nalézt zde

přidal Miroslav Hurta dne 01.12.2009 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009