Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

O putovní pohár Makkabi

Po delší přestávce Pavel Hubený opět zorganizoval v Boskovicích bleskový turnaj - slušný cenový fond a rozsáhlá propagace zahrnující i denně aktualizovanou startovní listinu přilákala 54 šachistů. A rozhodně to nebyli žádní amatéři, vždyť průměr TOP 10 dosáhl hodnoty 2320 ELO bodů!

 

 

Po delší přestávce  objevují se výsledky úspěšného sobotního bleskáče i na těchto stránkách. Pěknou fotoreportáž nám zaslal Milan Boháček, na výsledky se můžete podívat zde a na další fotky zde.

 

První nasazený, Jan Bernášek, zaváhal hned ve druhém kole s Karlem Kredlem, nakonec nejlepším hráčem okresu Blansko. První stůl tak mohl opanovat Vojtěch Plát a zalíbilo se mu tam natolik, že ho, až na jednu vyjímku, neopustil do konce turnaje. Ziskem 13 bodů z 15 partií se stal zaslouženým vítězem. Druhé místo obsadil IM Pavel Zpěvák z Litovle. Za zmínku jistě stojí, že prohrál jedinou partii... Na IM Jana Bernáška tak zbyl až bronz. 

 

Z hráčů Jihomoravského kraje si nejlépe vedl FM Miroslav Jurka z Durasu. Jeho šachové umění nestačilo jen na první dva nasazené. Nasbíral 10,5 což stačilo na 4. místo. Těsně za ním, o půl bod Buchholze, skončil Milan Smištík z Třebíče. Útěchou se mu snad stal skalp vítězného Vojty Pláta. 

 

Z okresních klubů byli nejspokojenější hráči Adamova. Karel Kredl na desátém místě, Martin Handl v těsném závěsu dvanáctý. Oba nasbírali 9 bodů. V první dvacítce najdeme ještě dva zástupce domácího oddílu – 14. Dušana Dobeše a 15. Libora Chloupka. Naopak Lipovec si vybral dávku smůly. Luboš Ševčík, Ján Mižák i Jan Petržela skončili až ve druhé polovině výsledkové listiny. Snad na náš turnaj nezanevřou a příští rok to napraví! Jan Zemánek z Jevíčka také obsadil příčku bližší konci než začátku, jeho náladu však spravila láhev „ohnivé vody“, které se stal šťastným vítězem. Z Blanska byl nejúspěšnější Martin Moc na 31. místě. Perličkou je, střetnutí s třemi nejvýše nasazenými hráči Boskovic v posledních třech kolech. Za Rudici startoval pouze Michal Jelínek. Sbíral hlavně zkušenosti, přesto uhrál solidních pět bodů.

 

 

Turnaj probíhal v nebývalém tempu, bez komplikací, v přátelské atmosféře. Jediná bouřka se paradoxně rozpoutala mezi dvěma hráči stejného oddílu. Bojovnost však k šachům patří také...

 

František Vykydal a FM Miroslav Jurka – brněnské derby

 

Cen bylo opravdu hodně, finanční pro nejlepších sedm hráčů celkového pořadí a vítěze kategorií dle ELO, nejlepší ženu, seniora, okresního hráče... Bonusem se staly poukázky na menu v restauraci Makkabi, či pizza z Pizzerie Venezia. Oproti propozicím se navíc mezi cenami objevili i dárkové koše, knihy (každá v hodnotě cca 600,- Kč!) a doplňky k automobilu...

 

(skoro) všichni ocenění...

 

A závěrečné hodnocení? To musí učinit sami hráči, třeba tím, že se za rok opět ukáží. Rádi je přivítáme.

 

vždy s úsměvem

 

A tradičně drobný „fotopřehled“...

 

IM Vojtěch Plát – IM Jan Bernášek, jedna z klíčových partií, která bílému pomohla k celkové výhře v turnaji

 

IM Pavel Zpěvák (bílé) získal druhé místo i díky výhře nad Pavlem Hrubešem v 12. kole

 

Dušan Dobeš (Makkabi Boskovice) – Milan Smištík (ŠK Caissa Třebíč) 0 – 1

 

Jan Saida (Ask Blansko) - Martin Handl (Spartak Adamov) 1 - 0

 

Vzorný přístup blanenského týmu. Analýzy se účastní všichni...

 

Jindřich Melich (TJ Pankrác Praha) s doprovodem, aneb kdo mi porazí páníčka, toho kousnu!

 

Že by Pavel Hubený učil Karla Kredla novým tanečním krokům?

 

Někteří nevěří vyvěšenému losování a raději se jdou na vlastní oči přesvědčit do výpočetního střediska... Ladislav Petr s Miroslavem Schůrkem však pracují bezchybně

 

Duše šachu v Lipovci, Luboš Ševčík, myslící...

přidal David Ciprys dne 18.09.2009 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009