Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

ME mládeže, díl šestý, závěrečný - Arrivederci Italia!

Poslední sbohem, vlastně na shledanou (arrivederci!) - do kraje mělkého teplého moře s jemnými písčitými plážemi a staletou historií by se každý z účastníků určitě rád někdy vrátil - bylo ve středu 9 září o něco hektičtější a z plánované reportáže z vyhlášení výsledků tak zbylo jen malé ohlédnutí.

Na stránky ME se dostanete kliknutím na logo, výsledky českých hráčů hezky pohromadě najdete zde, fotografie z vyhlášení si můžete prohlédnout alespoň ve fotogalerii pořadatele.

Vyhlášení se trénovalo už v době, kdy u onlinů teprve zasedali borci k poslednímu kolu a předstartovní napětí a přemáhaná nervozita z jejich pohledů přímo čišela (vpravo mistr Evropy H16 Gil Popilski z Izraele, vlevo 6. Zbigniew Strzemiecky z Polska).

Našemu fotoreportérovi Janu Blahynkovi nakonec zkřížila plány pověstná a vynalézavost a vytrvalost jeho synka Martina, který před partií může vypadat trochu nesoustředěně, ale jakmile se do soupeře zakousne, nepustí, dokud zbývá byť i jen náznak vítězné šance. "Poslední den dopadl nakonec zcela jinak, než jsem si plánoval. Poslední kolo začalo kvůli pozdnímu příjezdu jednoho autobusu asi o 20 minut později, tedy v 13:20. A jako naschvál hrál Martin svou nejdelší partii v turnaji. Osmsetšedesáttři hráčů už mělo dohráno a v obrovské hale seděly osamoceně tři postavy - Herrera, Blahynka a vedle nich rozhodčí. Partie trvala 5 hodin a 20 minut.

Když skončila, bylo skoro sedm večer a za hodinu měl začít v hrací hale závěrečný ceremoniál. Byly dvě možnosti. Proti Martinově vůli zavelet: zůstáváme, já budu fotit a ty budeš tleskat (neměl jsem to srdce to udělat). Anebo odjet do 25 minut vzdáleného Porta San Giorgia pod sprchu a na večeři s vědomím, že nevyfotím dekorování nejlepších. Zvítězil ve mně ohleduplný otec nad zuřivým fotoreportérem, snad mi tedy prominete. Po půlnoci jsme vyrazili domů. Hned v Portu jsme najeli na dálnici a sjeli z ní až po tisíci kilometrech ve Vídni. Palubní počítač mi ukazoval průměrnou rychlost 113 km/hodinu (z Porta do Vídně) a to prosím bez výraznějšího překračování povolené rychlosti. V autě jsme jeli dva řidiči "na střídačku", takže doma jsme byli docela brzy."

Posledním českým borcem, na kterého jsme se ještě nepodívali z blízka, zůstal Jan Macháň z líhně Pandy v Rychnovně nad Kněžnou. Nyní můžeme mrknout i na jiné výpravy, přesněji řečeno na jejich medailovou žeň.

Rusko

3 - 1 - 1

 

Nizozemí

0 - 1 - 1

Polsko

2 - 0 - 2

 

Ukrajina

0 - 1 - 1

Izrael

2 - 0 - 0

 

Azerbajdžán

0 - 1 - 0

Francie

1 - 1 - 2

 

Bělorusko

0 - 1 - 0

Maďarsko

1 - 0 - 1

 

Německo

0 - 1 - 0

Arménie

1 - 0 - 0

 

Španělsko

0 - 1 - 0

Gruzie

0 - 2 - 0

 

Švédsko

0 - 0 - 1


Na roli šachových králů západní Evropy byla francouzská výprava náležitě pyšná, nahoře uprostřed si všimněte čerstvě vyholené hlavy, že by sázku na úspěch někdo splatil svými kadeřemi ?

Alespoň z převzatého fota z galerie pořadatelů se pokochejme tričkem s vlaječkou CZE, které ke stupňům vítězů na sobě přinesl IM Jan Krejčí, celkově 7. (vyhlašovala se vždy první desítka). Honza byl se svým ratingem 2453 nasazen na 11. místě, uhrál výkon 2486, sedmým místem (přesněji dělením 4.-9. místa) přinesl cenné body do hodnocení sportů podle metodiky Ministerstva školství a tělovýchovy (mladší kategorie ministerstvo nehodnotí), čili zaslouží si velkou pochvalu za dobrou reprezentaci.

Skoro stejně úspěšně si v D18 vedla i Tereza Olšarová na 13. místě, škoda dvou slepených nul v 7. a 8. kole. V H16 se překonával Lukáš Vlasák - 13. místo a výkon 2299 jsou vynikající. Podobně jako našim barvám se dařilo i mnohem početnějším (22 účastníků) Slovákům - nejúspěšnější se stala Veronika Gažíková se 4. místem v D10.

Závěrečné hodnocení úspěšnosti necháme na trenérech, kteří si svou zprávu o výkonech jednotlivých borců určitě nenechají pro sebe. Naším cílem bylo přiblížit čtenářům mistrovství Evropy jako mraveniště národů a šachových talentů, kde každý z účastníků nejen tvrdě bojuje o každou půlku bodu a prožívá sounáležitost se svým týmem, ale navazuje i řadu mezinárodních přátelství a poznává svět. Snad na nějaké podobné akci zase nashledanou.

Jan Blahynka & David Ciprys

přidal David Ciprys dne 13.09.2009 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009