Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

ME mládeže, díl druhý - přistavte kamion s šachisty k bráně B!

Evropský šampionát mládeže dospěl ve středu do své třetiny a naší čtrnáctičlenné výpravě se pořád daří! Po zisku 7½ bodu v kole úvodním a dokonce devíti v kole druhém si i ve třetím kole připsala aktivní výsledek 7½ : 6½ - IM Jan Krejčí a Matyáš Marek mají 2½/3 a další 4 borci rovné 2 body.

Na stránky ME se dostanete kliknutím na logo, výsledky českých hráčů hezky pohromadě najdete zde.

Z děvčat je na tom prozatím nejlépe Tereza Olšarová (2/3), nepochybně i díky přípravě se šétrenérem Sergejem Berezjukem.

Dneska se blíže podíváme do hracího prostoru mistrovství - na dalším snímku vidíme elitu sálu na 51 on-line šachovnicích.

Ale začněme hezky od Adama, přesněji od Ferma, kde naši borci bydlí. Od Hotelu Astoria v historickém centru nás čeká cesta asi 10km na západ do středu Itálie mírně zvlněnou planinou, kterou pravděpodobně teprve před pár lety pokryla typická krychlová industriální zástavba dobře známá i z průmyslových zón našich měst.

 

Samé nové haly, stejné ploty, stejné elektricky otevírané brány, zcela nové silnice. Směrovka Uffici neukazuje ke galerii známé z Florencie, ale prostě ke kancelářím, jak je zřejmé i ze směrovky opačné Carico e scarico - nakládka a vykládka.

Okolo nakládaných a vykládných kamionů už se blížíme k hrací hale vykukující v pozadí.

Naše hrací průmyslová hala je oživena prosklenými vstupními rohy,

tudy ale cesta do sálu nevede - nakládka a vykládka šachistů probíhá u stylového terminálu - jen přistavit kamion .

Ke cti pořadatelů dlužno dodat, že oplocení výrobny budoucích mistrů Evropy je poseto záplavou šachových plakátů

a vše je nové, čisté a upravené.

Za přejímací bránou nás čeká obří prostor,

který je však naprosto v pohodě jak po stránce estetické (koberce, nábytek), tak (snad) i organizační. Stoly jsou potaženy ubrusy trochu připomínajícími školní jídelnu, ale zato má každá kategorie jinou barvu a tak se nikdo neztratí.

Obrovská plocha haly je rozdělena sádrokartonovými stěnami na jednotlivé menší sály. Největší je pro hráče. V této části haly je klimatizace, hráči mají příjemné prostředí. Každý má vždy u šachovnice připravenou vodu v PET láhvi. Jinde klima není, ale dá se to vydržet.

Hala pro rozbory je rozlehlá, připraveny jsou šachovnice i s figurami, není třeba nosit vlastní. Na následujícím snímku česko-slovenský analytický tým v plné práci - zprava Pavel Benčo, Sergej Berezjuk a Peter Paleček.

Z dalších zákoutí přísálí (internet, občerstvení, pár stánků se suvenýry, místní propagační materiály, online obrazovky...), které je v souhrnu zhruba stejně velké jako hlavní sál, si vyberme internetový koutek, bez něhož by dnes žádná podobná akce nemohla existovat

a z ostatních sálů a sálků pro analýzy, pořadatele, rozhodčí... koutek, kde běhá fotografo professionale nabízející hráčům portréty při hře velikosti A5 s logem šampionátu, cena 5 euro.

Vchod z přísálí je od hracího sálu oddělen těžkými černými závěsy. Kdekoliv na fotce vidíte velký černý flek (obdélník) na stěně, je to průchod sadrokartonovou stěnou z jednoho úseku (sálu) do druhého. Hezké holky u průchodů vypadají mírumilovně, ale pokud se někdo přiblíží s úmyslem nakouknout dovnitř, jsou zcela nekompromisní. Zcela jednoznačně vám dají najevo, že tam nemáte co dělat, ovšem vždy s milým úsměvem.

Na závěr si doplňme naši fotogalerii úspěšných účastníků (Honzu Krejčího jsme viděli minule) Cyrilem Ponížilem ze Zlína,

Lukášem Vlasákem ze Sokola Klatovy

a Matyášem Szücsem z Hradce Králové.

Ve středečním třetím kole došlo k prvnímu bratrovražednému boji mezi brněnským Martinem Blahynkou a rychnovským Janem Macháněm. Už z úvodního podání ruky je zřejmé, že nepůjde o žádnou rychlou kamarádskou plichu - partie trvala déle než 4 hodiny.

A co příště? S Janem Blahynkou se blíže podíváme na ostatní členy a členky naší výpravy, projdeme se starobylým Fermem i přímořským Porto San Giorgio, kde sídlí různé části naší výpravy a zkusíme se poptat na zkušenosti účastníků s dopravou asi 30 autobusy, když poprvé i na šampionátu mládeže platí nekompromisní "nulová čekací doba".

přidal David Ciprys dne 03.09.2009 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009