Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Veletržní turnaj vyhrál slovenský mistr Lanč

V neděli 30. srpna devátým kolem skončil v Brně Veletržní turnaj. Pořadatelé v něm zaznamenali účast 60 hráčů, přičemž polovina z nich byla členy domácího oddílu. Tato skutečnost je přirozeně motivující pro to, aby se v podobných akcích pokračovalo – vždyť co může být smutnějšího než pořádat akci, na kterou z pořadatelského oddílu téměř nikdo nepřijde. Zásluhou ředitele akce Dosiho Točeva a předsedy oddílu Jiřího Vachka, kteří s organizací měli nejvíce práce, se tak podařilo uskutečnit akci, která byla skvělou tečkou za odcházejícími prázdninami.

 

Letos se nekonaly žádné zavřené turnaje, na druhé straně tento fakt možná přispěl k poměrně silnému obsazení A turnaje. Celá soutěž probíhala v naprosto příjemné a přátelské atmosféře, což lze doložit nejen tím, že námitková komise neměla žádnou práci, ale i rozhodčí nemusel řešit žádnou spornou situaci a změnil se jen v zapisovatele výsledků a losovatele kol. Je skutečně radost veletržní festival organizovat, když probíhá v takové pohodě.

 

Poděkování patří i sponzorům – Teplárnám Brno, Dopravním stavbám Brno a firmě ING-Brno. Závěrečného ceremoniálu se zúčastnila i místostarostka městské části Brno-sever Mgr. Zdeňka Tůmová, která je dlouhodobou příznivkyní královské hry a z jejíhož popudu pořádá Lokomotiva Brno v polovině září rapid, jenž nese její jméno. O vítězství účastníků nad hladem žízní se staral tradiční bufet paní Holzmannové, ocenění zaslouží i Jan Kalendovský, který přes zdravotní problémy zpracovával turnajový bulletin včas a s plným nasazením (pokud obdržel nečitelný partiář, neváhal vyhledat dotyčné hráče, aby partii zrekonstruovali a zápis doplnili), a dokonce stíhal k bulletinu připojit pár čtivých postřehů a zajímavostí.

 

V A turnaji po zásluze lepším pomocným hodnocením zvítězil nestárnoucí slovenský mezinárodní mistr Alois Lanč. Jeho partie vynikaly zajímavými zápletkami, takže jeho šachovnice si ocitala často v obležení diváků. Na druhém místě – jen s o půl bodu horším Buchholzem – se umístil stálý účastník Veletržního festivalu Karel Malinovský z A64 Grygov. Je zajímavé, že mezi oběma nejlepšími hráči turnaje panuje věkový rozdíl čtyřiceti let!  Cenu za třetí místo si pak odvezl další slovenský mezinárodní mistr Marian Kantorík. Na pomyslnou bramborovou medaili se vítězstvím v dlouhé partii posledního kola, v níž dokázal realizovat převahu v koncovce dvou střelců a věže proti věži a střelci, dotáhl Milan Smištík (SK Rosice). Jeho soupeřem v této partii byl šestnáctiletý Adam Gabriel z boršické šachové líhně, který přes tuto prohru zaznamenal velmi dobrý výsledek pěti bodů. Příjemně překvapili i zástupci domácí mládeže Eda Meduna a Adam Dvořák, kteří se předvedli jako vyzrálí hráči a dokázali, že do A turnaje rozhodně patří.

 

V B turnaji bez větších problémů zvítězil první nasazený Tomáš Moury (Sokol Bedřichov). Umístění na dalších medailových pozicích získali zástupci domácího oddílu a opět – stejně jako v A turnaji – se potvrdilo, že šach je hrou skutečně všech generací, když za druhým dvaaosmdesátiletým Jaromírem Novákem skončil  čtrnáctiletý Lukáš Sikora. Za zmínku stojí i famózní výkon Jiřího Vachka – po odstoupení pana Eichlera staršího pro nemoc se v pátém kole zapojil do B turnaje, aby dosudil počet účastníků, a přes organizační starosti docílil neuvěřitelných pět bodů z pěti, a dosáhl tak ještě na finanční cenu za osmé místo…

 

Na webových stránkách Lokomotivy Brno můžete najít nejen podrobné výsledky, ale i bulletin, fotografie a články a komentáře vztahující se k festivalu.

přidal Miroslav Hurta dne 31.08.2009 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009