Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V Brně probíhá Veletržní turnaj

Šedesátka šachistů zasedla pod taktovkou ředitele turnaje Dosiho Točeva předposlední srpnovou neděli v prostorách Lokomotivy Brno na Staňkově ulici k pravidelnému týdennímu Veletržnímu turnaji. Příjemným překvapením je síla A turnaje, kde startuje šest mezinárodních mistrů. Turnaje přirozeně využili především hráči domácího oddílu (jejich zastoupení činí celých 50% startovního pole), a jak je pro brněnskou Lokomotivu samozřejmé, nechybějí přirozeně ani zástupci mládeže. Dva hráči nastoupili do turnaje až dodatečně – Stanislav Staněk, který dorazil až z dalekého Jeseníku, a pak plzeňský mistr Štefan Gross, jenž však vzápětí onemocněl, takže musel z turnaje odstoupit.

 

Drtivá většina partií se nese v bojovném duchu, „velmistrovských“ remíz jsme zatím zaznamenali jen pomálu. Ale výsledky jsou často velmi překvapivé. Vždyť kdo by například v prvním kole čekal, že mládežník Ondřej Šaršon uhraje remízu proti mistryni Medunové, nebo že další tástupce mládeže Eda Meduna porazí Karla Kredla!

 

Dnes bylo na programu dvojkolo, takže turnaj má za sebou již celou třetinu. Na návrh ředitele turnaje účastníci odsouhlasili změnu časového rozpisu propozic – v sobotu se osmé kolo odehrtaje již dopoledne, aby se odpoledne získal prostor pro bleskový turnaj pod širým nebem Open Air Chess Festival, který si tak začíná pomalu budovat tradici a na který srdečně zveme všechny příznivce královské hry. Více podrobností o Veletržním turnaji (jenž se – mimochodem – koná již po čtyřiatřicáté) najdete na webových stránkách Lokomotivy Brno

přidal Miroslav Hurta dne 24.08.2009 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009