Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Na Šachovém festivalu Brno 2009 zahájily Openy

Tradiční Brněnský šachový festival letos vystartoval o týden dříve, zřejmě proto, že klasický "svatý týden" se dvěma volnými dny oslavujícími Cyrila s Metodějem a Jana Husa je tradičně obsazen doslova záplavou Openů - Klatovy - Náchod - Karviná - Vsetín - Krásná Lípa...

Výsledky FIDE Openu najdete zde, výsledky národního Openu zde

Výsledky velmistrovského turnaje GM Dopravní stavby Brno zde a mistrovského turnaje IM Tespo Engineering zde

Bohužel přesun termínu nenaplnil očekávání pořadatelů. Určitě k tomu přispěla i jarní lapálie s vyhazovem šachistů z Bobycentra a nutnost najít ze dne na den adekvátní náhradu. Ta se po kratším sondování nalezla v Sokolovně v Brně-Řečkovicích, kam se jede z centra stejnou šalinou jako k Bobycentru, jenže až na kopec na konečnou po nejdelší (a patrně i nejširší) brněnské třídě vedoucí od Moravského náměstí pořád rovně za nosem, ale nesoucí pro svou nekonečnou délku postupně jména Lidická, Štefánikova, Palackého, Kuřimská a Banskobystrická.

FIDE Open hraný jako otevřený přebor Jihomoravského kraje odstartoval v sobotu odpoledne s menším  (asi hodinovým) zdržením a v čele startovního pole najdeme osvědčené prvoligové borce a minulé vítěze Milana Smištíka (vpravo proti Petru Schusterovi),

 

FM Miroslava Jurku (vlevo),

Luďka Meszarose (vpravo) nebo Petra Mlýnka (vedle něj).

Z dam je nejvýše nasazená Anna Bálková, která v prvním kole lehce zmáčka Pircovku Karla Kratochvíla, ale postupně neodolala Karlově vynalézavosti.

Národní Open má také osvědčenou sestavu, v níž vede loňská vítězka Radka Slepánková a k tradičním favoritům patří i 82letý mladík Jaromír Novák (vpravo, vlevo Vladimír Urbanec).

Už od pátku běží boje v uzavřených turnajích. V tom velmistrovském - GM Dopravní stavby Brno je prvním nasazeným GM Tomáš Polák (2508), který právě zjistil přítomnost fotografa a tak profesionálně nasadil profesionální úsměv .

To jiní, zatím méně ostřílení borci (jistě poznáte Honzu Bernáška), nasadí místo úsměvu ruce a pak fotografovi nezbývá, než aby byl stále ve střehu.

Naštěstí je šachová partie dlouhá a někdy si přece musí hráč i zdřímnout. A pak, že zkracování hracího tempa požadují diváci a novináři, blbost !

Ovšem jsou i výjimky - někteří hráči nic nefilmují a dopravdy přemýšlejí! Takového Olega Spirina v jiné pozici nechytíte, fotograf nefotograf.

Velmi soustředěný je i nejmladší uchazeč o titul velmistra Vojta Plát.

Většinou se do partie zapíchne očima, znehybní jako šelma před útokem, vzápětí bleskově zatáhne a vyrazí do terénu, kde má podporu nejen krásnější části publika,

 

ale i svých spolubojovníků z mistrovského celku dorostenecké extraligy.

Kromě dalších dvou velmistrů Popčeva z Bulharska a Ivanova z Ruska patří k čestným hostům i úřadující český šampión Pavel Šimáček.

Škoda, že se partie nepřenášejí on-line, k velmistrovskému turnaji, jaké u nás napočítáme na prstech jedné ruky, by už taková "služba fanouškům" měla patřit jaksi samozřejmě. Ovšem po letošních peripetiích s hledáním hracího sálu buďme rádi, že se zavřené turnaje vůbec hrají. Snad příště.

přidal David Ciprys dne 28.06.2009 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009