Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Okurky, koloťuk a TOP tlustá peněženka

Zběsilé lijáky přinesly kromě povodní i zběsilý růst prozatím hodně nesmělých okurkových šlahounů a to ve spojení s dnešním vysvědčením a rozjezdem městských rodinek na chalupy znamená oficiální odstartování okurkové sezóny.

S prvními okurky (pro přátele z Čech s prvními okurkami) se pochlubil Jan Kalendovský - zřejmě si je sušil pro tuto příležitost několik sklizní (pocházejí z let 2002 a 2007), ale suché rozhodně nejsou.

V prvním z nich se dostaneme až na "Holy of Holies" české politiky, na řečniště Poslanecké sněmovny, kde se vede debata, o kom myslíte? O Sergeji Movsesjanovi! Nevěříte? Tak se podívejte zde. V dialogu někdejšího železniční zřízence s pánem řečniště (jehož jedním předchůdcem, posledním všemocným generálním tajemníkem z roku 1989 byl také koloťuk) se dozvíme, že lobbing za udělení českého občanství Sergeji Movsesjanovi byl skutečně mimořádný, ale holt zákon je zákon. A na přesné dodržování zákonů si u nás potrpíme, jak známo .

Druhý okurek (pro přátele z Čech druhá okurka) nám ukazuje TOP žebříček českých hráčů pokeru podle vydělaných peněz (bez drobných, jen výhry nad 200,000Kč ). Zasvěcení jistě tuší, proč Jana Kalendovského zaujal právě poker - místo nikoliv nevýznamné zaujímá v žebříčku čtyřnásobný český šampión v šachu Pavel Blatný. Zajímavý by byl takový žebříček i v šachu - co říkáte? Profesionální golfisté či tenisté se za to rozhodně nestydí.

Kdo ví, kam na to ten Jan Kalendovský chodí. Že by byl tak pilným čtenářem internetu? Jen si zkuste do vyhledávače na nějaké speciální stránce třeba té z Poslanecké sněmovny (nikoliv ve všeobecném vyhledávači typu Seznamu či Googlu) dát vyhledat výraz šachy. Rychle zjistíte, že místo diskusí o Movsesjanovi či ocenění role šachu ve společnosti najdeme téměř výhradně slovo šachy ve spojení typu, "To jsou šachy!", "Tady se někdo snaží rozehrávat vysokou šachovou hru" apod. Tedy hlavně ve smyslu přeneseném a, bohužel, spíše pejorativním. Ach jo.

Tak raději z těch okurek, driblování se slovíčky a slovního ping-pongu rychle vybruslíme, ať v tom nemáme hokej.

přidal David Ciprys dne 26.06.2009 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009