Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

MČR družstev ml žáků - tradiční skvělá tečka za sezónou

Málokterá soutěž má tak neopakovatelnou atmosféru, kterou okamžitě vycítíte pří prvním pohledu do hracího sálu - vyrovnané šestice dětí nejdříve absolutně soustředěných, poté upřímně a živelně si fandících až nakonec hlasitě skotačících všude v okolí v sobě spojují přirozenou hravost a soutěživost s pocitem exkluzivity, protože probojovat se do tohoto finále z krajského přeboru, kde zpravidla nebývá k dispozici více než 1-2 místa, vyžaduje několik let intenzívní trenérské dřiny.

Stránku MČR najdete zde, na bohaté ohlasy se můžete podívat zde. Kromě tradiční fotoreportáže Novoborské stojí za přečtení vyznání pořadatele Michala Novotného a o něco kritičtější pohled z pera Jiřího Daniela.

Vítězné domácí Polabiny neskrývaly nadšení i dojetí ...

... stejně jako ostatní medailisté (tito jsou z Rychnova nad Kněžnou), což byli vlastně všichni, protože na mistrovstvích mládeže jsou medaile nachystány pro všechny účastníky

Chudobná jihomoravská výprava - jen jediný účastník Lokomotiva Brno - se tentokrát vypravila na MČR bez trenérů, jen s rodiči, mezi nimiž ovšem byla i bývalá reprezentantka WFM Michaela Svobodová (kterou ti starší možná pamatují ještě jako Míšu Chmelíkovou, na dalším snímku je úplně vlevo), která kromě vysoké šachové kvalifikace zajistila i následující článek na web - děkujeme Míšo.

MČR družstev mladších žáků proběhlo v Sezemicích u Pardubic po organizační stránce bezchybně. Pořadatelé dokázali vytvořit šachovou atmosféru, kdy měli hráči i doprovod pocit, že se celé Sezemice starají o jejich blaho (včetně policistů, kteří zastavovali dopravu, když děti přecházely vozovku).

Dějiště MČR Sezemický dům mělo jedinou nevýhodu - blízkost frekventované komunikace

Z našeho kraje si vybojovalo právo účasti jediné družstvo - družstvo Lokomotivy Brno. Bylo nasazeno jako deváté a skončilo po dramatickém boji na 8. místě, což lze považovat za úspěch i přesto, že družstvo do samého závěru sahalo po medailích.

Na zahájení nechyběla slavnostní státní hymna ...

... ani přítomnost předsedy ŠSČR Vlastimila Sejkory

První polovinu družstva tvořili již ostřílení borci Martin Blahynka, Adam Dvořák a Jiří Suchomel. Všichni tři patří k republikové špičce ve své kategorii a všichni tři to zde také dokazovali. Martin po úvodní prohře vyhrál všechny partie a převyšoval své soupeře ve všech směrech - ve všech fázích partie, strategicky i takticky a také ledovým klidem v závěrečných časových tísních.

Balkón byl pro trenéry a rodiče výtečným zázemím...

... pohled na hrající svěřence z ptačí perspektivy měl také něco do sebe ...

 

... a každý si mohl svůj úhel pohledu svobodně zvolit.

Adam se rychle zlepšuje a vynikající byly zejména jeho některé útočné partie proti soupeřovu králi. Prohrál také pouze jedinou partii. Jirka dostál své pověsti skvělého hráče v rapidu a uhrál 6,5 bodu z 9 partií. Bylo pro mě příjemným překvapením sledovat, jak dobrý a zejména bleskový má kombinační postřeh.

Posezení za oknem hracího sálu bylo příjemné ...

... stejně jako oběd ve školní jídelně

Druhou polovinu družstva tvořili stále ještě začátečníci Filip Svoboda, Michal Žitný a Eliška Vavřínková. U nich se střídaly lepší chvilky s horšími, často partie rozhodovaly hrubé chyby. Každý z nich však vytvořil nějakou pěknou partii, každý porazil někoho silnějšího a hlavně bojovali se zápalem a naplno i ve chvílích, kdy se jim nedařilo.

Dopoledne tvrdá práce u šachovnice (Lokálka vpravo, v zelených stejnokrojích s klokanem na prsou pražská Bohemka) ...

... odpoledne řádění na hřišti

Družstvo vybojovalo pro náš kraj druhé postupové místo do příštího ročníku. Věřím, že pokud se zúčastní za rok, nebude po medaili jen sahat, ale dosáhne na ni.

Král českého mládežnického šachu Frýdek-Místek bral tentokrát "jen" stříbro, ale v nekompromisním mači posledního kola proti svému béčku s výsledkem 3:3, když vítěztví áčka by mu přineslo zlato a vítězství béčka oběma týmům stříbro a bronz, dal všem účastníkům nezapomenutelnou lekci fair-play

Stálice mládežnického šachu ŠK Staré Město bylo v posledním kole největším fanouškem Lokomotivy Brno a když Martin Blahynka díky přidávacímu tempu nakonec z "roviny" přehrál rychnovského lídra Jana Macháně a srovnal na 3:3, vypukl nelíčený jásot - jsme bronzoví!

přidal David Ciprys dne 18.06.2009 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009