Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Šachový svátek v Hustopečích s 20 velmistry

Dnes krátce po 10. hodině se v Městském kulturním středisku v Hustopečích ujal slova pan starosta Ing Luboš Kuchynka a přivítal neuvěřitelnou sestavu - 20 velmistrů a 4 velmistryně tvoří nejsilnější sestavu jaká se kdy do Města dobrého vína sjela. Celkem je počet  účastníků limitován na 150, aby každý našel přiměřené pohodlí a klid na partii.

Partie včetně chatu sledujte zde

Výsledky hledejte zde

Fotografie prohlížejte zde, krátké video z vyhlášení si pusťte zde

Epilog Sergej Movsesjan je prostě formát. Profesionální výkon, profesionální vystupování, turnajem prošel jako nůž máslem, hrou se evidentně bavil a když mu zástupce firmy D.I.C. předával blýskavý investiční diamant v ceně 30,000Kč, nebylo snad v sále nikoho, kdo by mu tuto nečekanou prémii nepřál.

Domácí jihomoravské příznivce potěšil skvělým závěrem brněnský velmistr Tomáš Polák. Výsledek posledních tří kol - David Navara 1-0, Vlastimil Babula 1/2, Viktor Láznička 1-0 nepotřebuje komentář.

Třetí místo nekompromisního Jiřího Štočka potěšilo milovníky bojovných duelů, jichž byla na předních šachovnicích drtivá většina. Vyprávět by o tom mohl Viktor Láznička - tři nuly (s Movsesjanem, Polákem a Navarou), šest výher. Méně bojovnosti by možná přineslo nějakou tu půlku navíc, ovšem takto si přišli na své všichni diváci v sále. Díky!

Obrovský dík zaslouží i pan starosta Kuchynka. Určitě to nejsou jen finanční ceny, pro které naše hráčská elita do Hustopečí jezdí. Špičkové šachisty tady prostě mají rádi a váží si jich. Turnaj vlastně začal už o den dříve večeří s panem starostou a skončil pozdě v noci posezením v pohostinném moravském vinném sklepě.

Obrovským překvapením, které nebylo v propozicích, byla prezentace briliantových šperků firmy D.I.C. vrcholící předáním už zmíněného diamantu vítězi turnaje a exkluzivního pera vylosované Adéle Nytrové.

Součástí turnajového projektu bylo značkové víno pro všechny účastníky, kvalitní věcné ceny pro mládežníky, vyhlašování cen fair-play mezi jednotlivými koly, ocenění účastníků slavících narozeniny či jmeniny i milá pozornost pro všechny zúčastněné ženy a dívky.

Leccos i nevyšlo, např. stravování v přilehlé restauraci (tuto docela vážnou závadu bude nutno příště vyřešit prioritně, v posledních dvou kolech už na některé silně doléhala únava) nebo dodržení časového rozpisu při předání cen, ale celkově převažují plusy v míře nebývalé. Šachy jsou krásná hra a mohou být i krásnou společenskou událostí a příležitostí k setkávání se skvělými a úspěšnými lidmi - to je asi hlavní poselství z Města dobrého vína. Díky pane starosto a snad někdy nashledanou, nejlépe už v příštím ročníku!

16:30 Právě skončilo 8.kolo a probíhá kontrola pořadí. Poslední kolo má vypuknout do 5 minut.

Děčín vers. Nový Bor - Vlastimil Sejkora a Viktor Novotný

15:50 Tak už to vypadá, že nám David Navara Hustopeče opět nevyhraje, ale třeba ho to bude motivovat pro příště . Začíná předposlední kolo, zpoždění není zase tak katastrofální. V čele 6 (!) hráčů se šesti body, konec bude moc zajímavý.

Pozoruhodný je klid v sále - i přes pokročilou dobu a 150 účastníků je po startovním výstřelu ticho, jaké se většinou daří udržet jen v prvních minutách úvodních kol - určitě k tomu přispívají on-liny, stále je co pozorovat.

14:30 Společně s televizí dorazil zástupce firmy Diamonds International Corporation, který přivezl kolekci nádherných diamantových šperků. Na fotce toho moc vidět není, ale ve skutečnosti, když vezmete briliantovou brož či přívěšek do rukou a pozorujete hru světel na vybroušených diamantových plochách, doslova oči přecházejí. A teď už se bude konečně hrát.

14:00 Šachy nebo cyklistika? V tuto chvíli jednoznačně v Hustopečích vedou cyklisté, kteří obsadili restauraci a průvodce turnajem IM Petr Pisk musel vyhlásit malou pauzu, která má být i po šestém kole. Zda se dostane na všechny, kteří si objednali oběd, je však zatím ve hvězdách, ještě, že se většina účastníků chystá po turnaji okusit lahodnost zdejšího vinného moku a tak zdržení tak moc nevadí. Konečně dorazila i televize, tak snad něco uvidíme i V šachu.

12:00 Po delší pauze opět přímý vstup, vrcholí nám 3. kolo a zatím žádné pořádné překvapení. Až na jedno! Televize zatím nepřišla, ale možná že přijde ... nikoliv kouzelník, ale zlatník či spíše šperkař konkrétně briliantník! Pan starosta (snad neměl ještě popito ) před chvílí vyhlásil, že jeden ze sponzorů se teprve čeká a v kufříku přiveze pro vítěze diamant v celkové hodnotě 30,000Kč . O luxusní pero posázené menšími kousky by se prý mělo losovat. Tak tomu se říká překvapení.

Nováček extraligy Neklan Vyskočil proti stálému účastníkovi tentokrát ještě neuspěl...

10:40 V sále nádherné ticho, jen zesilovače mikrofonu tiše předou a tiskárna rozhodčího oblažuje hráče v přísálí rachotem při tisku propozic festivalu jeho mateřského oddílu . Zatím spokojenost náramná - opět padl rekord - 20 velmistrů a 4 velmistryně! První patnáctka má Elo přes 2500. A v čele dva skvělí šachisté a skvělí lidé Sergej Movsesjan a David Navara. Říká se, že skutečná velikost se vždy snoubí s pokorou a tady to platí dvojnásob. V úvodním proslovu David Navara pochválil pana starostu Města dobrého vína tak, že to možná vezme v potaz i při přemýšlení, zda příští ročník ano či ne. Krátce vystoupil i Sergej Movsesjan, předseda ŠSČR Vlastimil Sejkora a zástupce hlavního sponzora místního klubu HPM TEC Hustopeče.

Rodič vers. funkcionář - otec mnohonásobného mistra ČR Tomáše Pavelka proti generálnímu sekretáři ŠSČR Petru Herejkovi

10:30 Po zoufalém pobíhání zpravodaje po sále a hledání vhodného místa, kde by nepřekážel, vše viděl a ještě chytil pořádný signál se konečně podařilo najít místečko a vše snad poběží ke vší spokojenosti. To je tak když se vše nevyzkouší předem, cestou v autě se klábosí a přejede se odbočka z rychlostní silnice a ještě se na stará kolena přeslechne správné znění hesla do místní sítě .

WIM Věra Medunová má styl...

Prolog  O dění v hracím sále se budete průběžně dovídat v tomto článku. Prozatím se můžete alespoň mrknout na loňský turnaj, předběžnou startovní listinu, úspěch domácího týmu v boji o 2. ligu nebo na bezkonkurenční video na konci jednoho z loňských článků.

přidal David Ciprys dne 06.06.2009 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009