Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Druhé úterý v nové klubovně Lokomotivy Brno

V úterý zažila nová klubovna Lokomotivy Brno skutečný křest ohněm – v jejích prostorách proběhl první větší turnaj, a to Druhé úterý, které po dvouměsíčním exilu na Základní škole Kotlářská našlo definitivně útočiště zde.

 

Zatímco bývalé místnosti klubu na Bobycentru trpěly občas vedrem a přetopením, nová klubovna bude mít problém přesně opačný – místnost se nachází v suterénu, a tak je zde chladněji i za parného léta. Samotný autor článku patří zřejmě k chladnomilným bytostem, takže zimu nijak nepociťoval, anebo se místnost pobytem 33 dětí a doprovodu z řad rodičů a trenérů zadýchala, faktem však zůstává, že občasné stesky na chlad již byly zaznamenány. Na rozdíl od Bobycentra, kde koberec i okolní stěny tlumily všechny nepříznivé hluky, ukázalo se, že vykázat dohravší děti na dvůr před klubovnou nebude šťastným řešením – křik rámusících a dovádějících dětí pronikal do klubovny otevřenými okny, takže to vypadalo jako v židovské škole. Teprve ráznější zásah rozhodčího uvedl hluk na snesitelnou míru.

 

Boj v A skupině o celkové prvenství přesvědčivě vyhrál Adam Dvořák (Lokomotiva Brno), který v prvním kole remizoval s Eduardem Medunou (Duras Brno) a pak vše ostatní již vyhrál. Zato boj o další medaile byl napínavý, neboť Karapetyan (Lokomotiva Brno) prohrál s Medunou, ten však prohrál se Zámečníkem (Lokomotiva Brno) a ten zas prohrál s Dvořákem. Hádanku o pořadí tříapůlbodových hráčů tak muselo rozřešit pomocné hodnocení, které stanovilo pořadí druhý Meduna, třetí Zámečník.

 

B turnaj začátečníků vyhrál člen Lokomotivy Brno Jan Vlha absolutním ziskem pěti bodů z pěti partií. Zájemci mohou zhlédnout na odkazech (výsledky A turnaje)  (výsledky B turnaje).

 

Další zatěžkávací zkuškou projde klubovna již pozítří, kdy zde v sobotu 16. května proběhne tradiční turnaj jednotlivců v rapidšachu Petriapohár. Neodmyslitelný bufet paní Holzmannové chybět rovněž nebude, srdečně zveme všechny příznivce šachu.

přidal Miroslav Hurta dne 14.05.2009 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009