Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Nadějná premiéra dámské extraligy komplet na on-linu

Extraliga žen je projektem, který se rodil v myslích zastánců "šachové rovnoprávnosti" a zase upadal v zapomnění několik let - až v loňském roce navázali nejvytrvalejší zastánci nejvyšší domácí soutěže z Frýdku-Místku a Říčan spolupráci se Slovenským šachovým svazem a výsledkem je společná Československá extraliga žen hraná jako otevřený turnaj tříčlenných klubových týmů s možnosti jednoho hosta švýcarským systémem na 7 kol.

Výsledky najdete zde

Online přenosy si můžete naladit zde vždy od 9:00 a 16:00

Všechny informace najdete na stránkách BŠŠ Frýdek-Místek

Pořadatelé připravili pro hráčky i diváky prostředí, které se nedá nazvat jinak než skvělé. Z prostorného a šachem dýchajícího sálu Národního domu se všechny (!) partie přenášejí on-line na web. Čtvrthodinku před dnešním prvním kolem nakoukla do sálu sama primátorka Frýdku-Místku a senátorka Eva Richterová, která s ředitelem soutěže Antonínem Surmou zapředla hovor jako se starým známým.

Okamžitě bylo jasné, že paní primátorka není na šachové soutěži poprvé, má přesný přehled o výsledcích i aktivitách Beskydské šachové školy (na které je náležitě hrdá) a jejího šéfa nebere jako nájezdníka na městskou kasu, ale partnera při budování image města a zajišťování volnočasových aktivit mládeže. "Určitě tu nejsem naposledy, dnes už to nestihnu, ale zítra vám sem přivedu televizi..." vzkazovala paní primátorka na odchodu po slavnostním zahájení a asi půlhodinové srdečné debatě.

Nejvýše ratingovanou hráčkou v sále byla dnes (jako vždy) elegantní velmistryně Regina Pokorná (nahoře) bojující za Turčianské šachové centrum. Nasazená jednička IM Eva Repková do boje zatím nezasáhla, v družstvu příhraniční Skalice ji nahradila Veronika Brisudová (dole vpravo) známá i z mnoha turnajů na české straně hranice.

Další velmistryni má na soupisce v poslední době velmi ambiciózní a úspěšný klub Šachklub AD Jičín. Eva Kulovaná (dole vpravo) prozatím "plní plán" - v prvním kole porazila usmívající se Anitu Obdržálkovou z Dunajské Stredy, ve druhém odpůlila třetí nasazenou hráčku Naděždu Azarovovou z Frýdku-Místku.

Družstvo Dunajské Stredy je určitě jedním z favoritů na "Miss team" soutěže, na dalších deskách bojují sestry Ivana a Jana Kahancová.

Poslední velmistryní letošní extraligy je Kateřina Němcová hájící barvy nikoliv domácího Frýdku-Místku (musel to být boj - pořadatel dává do soutěže desetitisíce a nejlepší hráčka bojuje proti němu) ale výhradně rodinného týmu Oázy Praha, který by se dal zkrátit na 4KN - Kateřina (zprava), Kristýna, Karolína a Kamila Němcová.

 

Prvním nasazeným týmem a největším favoritem je Slavia Orlová s WIM Edytou Jakubiec na první desce a sestrami Olšarovými za ní.

Ve druhém kole se síla týmu ze severní Moravy projevila v zápase s dalším z favoritů, Lokomotivou Brno. Obě brněnské mezinárodní mistryně Petra Blažková (dole vlevo) i Věra Medunová svým soupeřkám podlehly a nic jim nepomohlo ani povzbuzování předsedy svého klubu Jiřího Vachka.

Ten s sebou přivezl i fotky nově vymalované a nábytkem zařízené klubovny Lokomotivy a sklidil zasloužený obdiv posluchačů za způsob, jakým se velkoklub s více než desítkou družstev a dvěma stovkami členů zkonsolidoval po nečekaném vyhazovu z Bobycentra. V extralize dostaly Brňanky za úkol umístění do 4. místa a pomáhat jim bude i klubový maximaskot  - plyšák Karel .

Boj to ale bude těžký, z prvních 8 týmů může do bojů o medaile zasáhnout kdokoliv. Z favoritů jsme si ještě nepředstavili domácí družstvo Frýdku-Místku těžce oslabené přestupem Jany Jackové do Durasu Brno a hostováním Kateřiny Němcové v týmu 4KN.

Extraliga se rozjela způsobem, že by bylo hříchem nepokračovat. V kuloárech se proslýchá, že Slovenský šachový svaz má o pokračování i větší podporu soutěže eminentní zájem, ale samozřejmě vždy v paritě se svazem českým. Míč je tedy do značné míry na naší straně hřiště. Pokud chcete vědět, co soutěži říkají (resp. budou říkat) na Slovensku, můžete kliknout na extraligové logo.

přidal David Ciprys dne 14.05.2009 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009