Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Festivalové Dubňany opět posunuly laťku

Jubilejní X. ročník Šachového festivalu Dubňany 2009 (vlastně teprve II., předtím to byl obyčejný  Open Dubňany) se opět posunul kupředu - poprvé překonal magickou stovku účastníků, poprvé startovali hráči s titulem IM, poprvé běžely on-liny (4x), poprvé byl krajským přeborem pro dorostence a juniory.

Výsledky FIDE Openu najdete zde, národního Openu zde

Všechny informace najdete na webu ŠK Dubňany

Na prvních 3 místech nakonec skončili borci vyznávající v turnaji zásadu "bezpečnost především". Zleva vidíme druhého IM Petera Petráně, vítěze Milana Smištíka a třetího Lukáše Kuchynku. Jakékoliv zaváhání v tak krátkém turnaji se může skutečně šeredně nevyplatit. Přesvědčil se o tom obhájce prvenství FM Josef Mudrák (na snímku dole), kterého jediný neopatrný tah ve třetím kole připravil doslova o všechno. Nejenže přišel nejhorším buchholzem o slušnou finanční prémii, ale pozdním příchodem z oběda i o tradičně bohatý výběr věcných cen, z nichž zbyla už jen propiska . Jó kdo pozdě chodí...

Vítězem krajského přeboru dorostenců i juniorů se stal "Mr. Chelsea" Lukáš Kuchynka z Hustopečí hájící letos barvy Lokomotivy Brno. S odstupem skončili na dalších příčkách mladší žáčci Adam Dvořák a Martin Blahynka ze stejného oddílu.

Jihomoravská děvčata letos do Dubňan cestu nenašla, tak je musela zastoupit Znojemská vicekrálovnička Nikola Lužíková ze Šumperka.

V národním Openu vyhrál Elofavorit Miroslav Kleman z Bratislavy (s pohárem), před Daliborem Mlénským z Hustopečí (vpravo) a nekompromisním překvapením turnaje Janem Šimčíkem z Vlčnova (třetí zprava, vlevo ředitel turnaje).

Turnaj v Dubňanech má většinou štěstí na krásné počasí tak si většina účastníků užívala slunce a vína, až někteří občas zapomínali přijít včas k partii  - tento šachista si láhev nosil i k šachovnici, ale neotvíral ji, takže čl. 6.3. Soutěžního řádu porušen nebyl

Loučení bylo veselé, tak snad se pod želvím krunýřem v obvyklém termínu za rok opět opět setkáme a načneme druhou desítku!

 

přidal David Ciprys dne 11.05.2009 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009