Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Královnou velmistryně Jana Jacková

Podle očekávání se v pořadí XXIII. Znojemskou královnou stala dnes v poledne česká jednička Jana Jacková - svým 10 soupeřkám nepovolila ani remízu a předběhla o bod mezinárodní mistryni Olgu Sikorovou a o tři a půl bodu mistryni FIDE Hanu Modrovou.

Průběžné výsledky Znojemské královny sledujte zde, on-line přenos zde

Výsledky Znojemské královničky najdete zde

Výsledky Memoriálu Jana Turka, přeboru JmŠS v rapid šachu najdete zde

Průběžné výsledky FIDE Openu Znojmo 2009 hledejte zde

Další informace hledejte na webu Znojemské královny a Czech Tour

Stříbrná medailistka WIM Olga Sikorová

Zahájení proběhlo tradičně ve vší parádě za zvuků hymny a speciální znělky (na snímku zleva ředitel Znojemské královny Josef Lahodný, ředitel Czech Tour Jiří Petružálek a hlavní rozhodčí Jaroslav Benák),

ale velký otazník vznášející se nad neuspokojivou účastí při kvalitních podmínkách a slušném cenovém fondu se letos tak trochu měnil ve vykřičník. Jak to bude příště?! Letošní absence doprovodné pohárové soutěže mužů, konkurence Ostravského koníka, festivalu Vysočina a dámské extraligy začínající ve Frýdku-Místku už za 10 dní s účastí notně zamávala, ale klesající trend je patrný už několik let. Jak je to ve skutečnosti s naším ženským šachem uvidíme právě ve Frýdku-Místku. Šetřily si ženy a dívky síly na extraligu nebo jde hlubší krizi?

Znojemské pořadatele ctí, že přes absenci čerstvé maminky Štěpánky Schirmbeck - Adámkové dokázali slušně obsadit obě věkové kategorie. K nejmladším patřila mezi královnami domácí Světlana Smrčková (nahoře).

Některé královničky se za šachovnicí doslova ztrácely, ale bylo jich letos 9, tedy o 2 více než loni - alespoň jedna pozitivní zpráva. Termín v první polovině května byl kdysi vyhlédnut jako ideální, letošní máj je ovšem turnaji doslova přecpán. Zda se vše v dobré obrátí, uvidíme za rok, byla by škoda přijít o takovou krásu...

přidal David Ciprys dne 03.05.2009 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009