Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Suverénní Lokálka vítězí v pohostinném Kyjově

Nejlepší jihomoravská mládež trénuje v Brně a nejpohostinnější pořadatelé organizují šachové akce v Kyjově - tyto dvě pravdy potvrdil sobotní krajský přebor družstev mladších žáků do 12 let hraný přímo v historickém skvostu kyjovského náměstí - na renesanční radnici (děti vcházely hlavním vchodem do zasedací místnosti a dospělí občas mizeli ve vedlejším menším otvoru vedoucím do vinných sklepů pod radnicí ).

Výsledky krajského přeboru najdete zde

Hned u vstupu vítal účastníky plakát, v hrací místnosti pak stolek s pohárem pro vítěze, medailemi a horou diplomů a v čele místnosti očekávali přítomné vždy dobře naladěný šéf pořadatelského štábu Ivan Pařízek (vlevo), vstřícný zástupce Městského úřadu (v kravatě) slibující prostory v rekonstruovaném sportovním centru i pro budoucí šachové akce a přísný rozhodčí Miroslav Hurta.

Ještě se ani nezačalo hrát a už bylo jasné, kdo se s největší pravděpodobností stane vítězem - zelené dresy brněnské Lokomotivy navléknuté stříbrným medailistou nedávného MČR mládeže Martinem Blahynkou a dalšími dvěma finalisty tohoto šampionátu Adamem Dvořákem a Jiřím Suchomelem daly hned v úvodních blickách všem na vědomí, že do Kyjova nepřijely žádné začínající děti, ale zkušení borci z dorostenecké ligy a extraligy.

Konkurenční žlutá barva Durasu Brno nebyla dlouho vidět, protože zahájení bylo tak bleskové, že Durasáci z pěší tůry od vlakového nádraží historickým centrem Kyjova (hned u dveří hrací místnosti byl moc pěkný panel skromě informující že ještě ve 12. století byl Kyjov pouhou vesnicí a městečkem je až od roku 1201 ) dorazili až několik minut po zahájení. Rozhodčí však vstřícně nalosovali jejich dvě přihlášená družstva mezi sebou. Nakonec se ukázalo, že podobně jako u dalších týmů zapracovala marodka a Duras bude hrát jen jeden. Z torza druhého družstva si doplnili hráče všichni ostatní a tak spokojenost byla nakonec náramná - od druhého kola nebyla v celé soutěži jediná kontumace .

 

Nakonec někteří zalitovali, že nevzali i další menší děti, protože kromě prvních šachovnic hráli ve většině týmů hráči, s nimiž mohl při troše štěstí zabodovat i úplný začátečník. Svůj bod si uhrál dokonce i nejmladší hráč Šimon Vémola narozený 23.11.2003!

Od prvního do posledního kola směřovala k jasnému vítězství Lokomotiva Brno, jejiž partiové prohry se daly spočítat na prstech jedné ruky. Když nešťastně prohrál na třetí desce Jirka Suchomel, usedavě se rozplakal, načež ho jeho kolega z družstva Adam Dvořák začal krásně chlácholit a povzbuzovat, "Nevadí, příště vyhraješ, chybu udělal i Anand! Víš, kdo je to Anand? Ten je nejlepší ze všech. ELO má 2800! Víš, co to je, mít ELO 2800? "

Za Lokálkou se seřadila družstva Durasu Brno a domácího Kyjova vedeného Michalem Skalkou z Veselí nad Moravou (dolní snímek). Obrovskou radost musela udělat svému dědečkovi Ivanu Pařízkovi kateřina Paulíková na 6. šachovnici stoprocentním ziskem 6 bodů.

Ostatní družstva už jen paběrkovala. Ale špatně se rozhodně neměla! Po 4. kole to z přilehlé kuchyňky zavonělo a začalo se nosit na stůl.

Párky pro děti i dospělé, pro hráče navíc oplatky a něco k pití. Tohle se může stát jen v Kyjově a Sudoměřicích (tam býval na Moravských pohárech guláš). Pan Pařízek si rychle připomněl svá mladá léta, "Když jsme kdysi přijeli do Sudoměřic, zajistil pan Cagala zabíjačku, ano, to je ten, co tam hrávají jeho memoriál, to byl typický venkovský holič, asi takto vysoký", ukázal rukou někam do výše svých ramen, "ale zlatý; když jsme tam přišli hrát, voněl v rohu kopec zabíjačky a každý si dával, kolik snědl..."

No a pak už přišlo na řadu vyhlašování za účasti pana místostarosty. Suverénním vítězem se stala a do finále Mistrovství ČR postupuje Lokomotiva Brno.

Družstvo bylo jen jedno, ale účastníků z tohoto velkoklubu docela dost.

Zasloužené druhé místo patří Durasu Brno.

Třetí místo rovněž zcela zaslouženě domácímu Kyjovu A.

Uznání ale zaslouží všichni i ti nejmenší z Kyjova B.

Obrovské díky patří pořadatelům, bylo to krásné. Příště přijeďte také! Dětem i rodičům se tato soutěž bude určitě líbit.

přidal David Ciprys dne 22.03.2009 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009