Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Karlík a továrna na průšvihy

Dnes přesně v 8:30 spustí rozhodčí naposledy hodiny na Mistrovství ČR mládeže v hotelu Dlouhé Stráně - v kapse už má titul Jaroslav Bureš z Grygova v kategorii H16 (a také Michal Novotný ve FIDE Openu), ale jinak je ještě vše otevřené.

Stránku věnovanou MČR najdete na webu ŠSČR i na webu pořadatele, vyplatí se mrknout i na web Novoborský či Lokomotivní

On-line přenos 20 partií sledujte zde

Událostí včerejšího kola hraného v pátek třináctého  bylo předčasné odeslání do šaten jednoho z aspirantů na medaili v nejsilnější kategorii H16 Karla Svobody. Se zaťatými pěstmi a šálou Komety kolem krku nemá Karel na horním snímku (vedle něj Petr Luczyk z Orlové) zcela evidentně jiný cíl než soupeře přehrát a dostat se k dělení 2. místa. Pak však v kapse zazvoní zvonec a partie je konec. Bouřlivák Karlík podobné nehody občas přímo přitahuje, vzpomeňme na příhodu posledního kola na přeboru Moravy v Havířově, kde naopak musel předčasně ze sálu "za mluvení" jeho soupeř. Blíže se dočtete na stránkách Lokomotivy.

Z pohledu jižní Moravy je nejsledovanější kategorií H12, kde Martin Blahynka (na předchozím snímku) po nešťastné prohře v 7. kole tentokrát nezaváhal a dělí se s Tomášem Pavelkem o 1.-2. místo. Dnes ho můžeme sledovat na on-linu v souboji s jiným TOP talentem Jakubem Půlpánem, tak nezapomeňte fandit a držet palce! Dva lídry loňského mistra ČR družstev mladších žáků v Kyjově Jakuba Půlpána (vlevo) a Tomáše Pavelka vidíme na následujícím snímku.

Ještě se podíváme na několik pravděpodobných medailistů, na které nám nezbylo misto ve včerejším článku. V nejstarší kategorii dívek D16 je průběžně na 2. místě Barbora Kolomazníková ze Zlína (uprostřed, vpravo vedoucí Karolína Olšarová z Orlové).

Soupeřkou Barbory o stříbrnou medaili bude v posledním kole Karolína Langnerová z Frýdku-Místku.

V kategorii D14 vedou společným ziskem 6 bodů Tereza Rohovská z Frýdku-Místku (to je celkem překvapení)

a Eliška Johnová z Hořic, která je naopak jednou z velkých favoritek.

Pořádně se podíváme i na vedoucího hráče H14 Jana Rubeše z Teplic (v popředí vpravo, minule se nám na snímku jen mihnul), který v minulém kole porazil černými na první desce velké překvapení této kategorie Luboše Otradovce z Tábora.

Z jihomoravských reprezentantů jsme se ještě nepodívali na Lukáše Sikoru v H14,

který minule prohrál s Jakubem Hamanem z Kladna, ale jeho trenér Zdeněk Závodný nám okomentoval jeho pěknou útočnou partii s Alešem Suchomelem. Nejen to, pokochat se můžete i kvalitním strategickým výkonem ve Svěšnikovi druhého hráče národního Openu Vaška Ondračky proti hráči o 300 bodů silnějšímu.

přidal David Ciprys dne 14.03.2009 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009