Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Návrat zimy na Dlouhé Stráně a blesky pro Pláta

Ukázat účastníkům Mistrovství ČR mládeže areál horského hotelu Dlouhé Stráně v plné sněhové parádě se rozhodla paní Zima alespoň pro poslední třetinu šampionátu.

Stránku věnovanou MČR najdete na webu ŠSČR i na webu pořadatele, vyplatí se mrknout i na web Novoborský či Lokomotivní

On-line přenos 20 partií sledujte zde

Kdo odpoledne nelyžoval, zasedl k bleskovému turnaji s účastí 88 hráčů. Hlavním favoritem byl Vojta Plát, který si poprvé mohl ke svému jménu zcela oficiálně připsat titul mezinárodní mistr. Na předchozím snímku právě přehrává vedoucího hráče FIDE Openu Michala Novotného, vpravo přihlíží Pepa Kratochvíl. K Vojtovu výsledku 11/11 není co dodat - podívejte se zde.

Druhým fenoménem byl borec z turnaje H12 Jakub Půlpán, který svou bleskovou hrou přeblical nejen zkušeného Pavla Chrze na předchozím snímku, ale i další pětici hráčů z kategorie 2150-2250 a s celkovým ziskem 8 bodů skončil na neuvěřitelném 4. místě.

Jakubův devítiletý brácha Matěj (vpravo, vedle brněnský Radek Zeman) skončil se 6 body 37. Po večeři ještě vytrvalci sledovali přednášku IM Jinřicha Trapla nazvanou "Richard Réti - 120 let od narození, 80 let od úmrtí".

Ve FIDE Openu se z jihomoravanů drží v první desítce kromě Lukáše Kuchynky i Honza Dočekal (na předchozím snímku) a skvěle hraje i jeho svěřenec ze SPgŠ Znojmo Lukáš Mikulů.

Konečně se trochu rozjel i nekompromisní Michal Zavadil (jako obyčejně zatím žádná remis). Na dolním snímku dumá vlevo, vedle Petr Tazlar z Hořic.

Naopak se stále ještě nechytil jeho oddílový kolega z Durasu Brno Ondřej Strnad, tak mu to přejme alespoň na poslední 3 kola.

Příště dokončíme fotografickou procházku početným polem jihomoravských borců a protože se nám začíná turnaj chýlit ke konci, začneme se blíže dívat na boje na předních deskách, kde nás prozatím nejvíce těší 1. místo Martina Blahynky v H12, 3.-5. místo Nataši Richterové a Karolíny Zavadilové v D14, 4. místo Karla Svobody v H16 a samozřejmě i skvělé stoprocentní 1. místo Františka Menšíka v národním Openu a 3. místo Lukáše Kuchynky ve FIDE Openu.

přidal David Ciprys dne 12.03.2009 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009