Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Gillarův memoriál ovládly děti z Brna

Letošní ročník známého mládežnického turnaje opět nesl předzvěst prostorových potíží při organizaci turnaje - díky osobnosti pana ing Vachka bylo požadavku na uvolnění dalších prostor při pravidelném souběhu s jinou akcí ze strany hotelu učiněno zadost a účastníci tak mohli usednout k bojům v původní šachové kavárně. Po uzavření prezence kontrolou všech hráčů mohly být partie obou turnajů zahájeny.

Výsledky turnaje mladších žáků naleznete zde

Výsledky turnaje starších žáků naleznete zde

Vítězové H 14

V turnaji starších žáků se sešlo dvacet startujících, mezi nimiž byla dvě děvčata. V turnaji v kategorii H14 zvítězil Jiří Musil z Lokomotivy (5,5/7), když byl pokořen až v posledním kolem Martinem Blahynkou. Druhé místo díky lepšímu pomocnému hodnocení obsadila Karolína Zavadilová z Durasu (5,0/7), která sváděla těžké boje s chlapeckou elitou. Byla pokořena pouze vítězem turnaje. Na bronzové pozici se umístil Martin Blahynka z Lokomotivy (5,0/7).

Děti jsou v nejlepších rukou šéfa českých rozhodčích Ladislava Palovského

V kategorii H16 se utkali pouze dva hráči, Ondra Šaršon byl tím lepším a celkově obsadil bramborové umístění (4,5/7) a může se však pyšnit vítězstvím s Blahynkou. Nejlepší dívkou kat. D14 se tak stala (jako vloni) Jana Hlaváčková (3,0/7).

V turnaji mladších žáků byly i letos dvě hodnocené kategorie. Také proto se v turnaji sešla téměř čtyřicítka hráčů. Turnajem bez zaváhání prošli Adam Dvořák a Jirka Suchomel (oba Lokomotiva, 6,5/7) a obsadili první dvě místa, když spolu remízovali v partii, v níž Jirka nenašel odvahu využít pozičních daností proti černému králi. Třetí místo obsadil po skvělém výkonu Filip Svoboda z Lokomotivy (5,0/7). Všichni se zároveň stali nejlepšími hráči v kategorii H12.

Vítězové H12

V kategorii H10 zvítězil Radek Zeman z Durasu (5,0/7), celkově pátý. Pro hodnocení KP druhé místo obsadil Jagoš z Kyjova (5,0/7), celkově osmý. Třetím v kategorii byl Ondřej Koukal z Durasu (4,0/7), celkově jedenáctý.

Vítězové H10

Nejlepšími dívenkami se v kategorii D12 stala Daniela Dumková ze Sokolu Zastávka (4,0/7), celkově patnáctá a v kategorii D10 Petra Masáková z Adamova (4,0/7), celkově třináctá.

Pořadatelé pamatovali také na nejmladší účastníky. O suverenitu nejmladšího účastníka minulých turnajů přišel Matýsek Ciprys z Poštorné, když v turnaji nastoupil ještě mladší Mates (Zavadil) z Durasu. Oba obdrželi sladkou pozornost, stejně jako další – Masáková, Žitný a Fojt, kteří ještě mají do „10“ daleko. Nejlepším ‚8‘ byl Míša Žitný z Lokomotivy (3,5/7). Konec startovního pole obsadili další ‚8‘ Fojt a Zavadil (oba Duras, 1/7).

Turnajem účastníky provázeli a organizačně zajišťovali ppp Palovský, Vojáček a Strnad. Sporných situací mnoho nebylo, tak veškerá činnost směřovala na obsluhu programu, nařizování hodin, zápisu výsledků a přípravu předání cen. Jedinou ze stížností bylo zatahání Petry za sako ve čtvrtém kole: „…Strejdo, on udělal rošádu tak, že nejdříve táhl věží a pak králem a nechce to vrátit…..“ a ukazuje prstem k partii. No, ‚strejda‘ si nechal u desky ukázat soupeřem, co provedl a když slova Petry potvrdil, bylo mu vysvětleno, proč musí táhnout nejprve králem. Následovala oprava tahu. A Petřino hlášení po partii před losem pátého kola: „Strejdo, mám 3 body!“ s přesvědčující ukázkou tří vztyčených prstíků…

Jako ze škatulky  - hlavní rozhodčí Ladislav Palovský a hlavní pořadatel Zdeněk Vojáček

Turnaj byl úspěšný pro svěřence domácího klubu, když zvítězili ve třech ze čtyř chlapeckých kategorií. Přičteme-li čtvrtou, pak zjistíme, že vítězili chlapci hrající za brněnské kluby. Dívčí kategorie mladších děvčat se staly kořistí mimobrněnských účastnic, pouze kateg. D14 ‚zůstala‘ v Brně. Byl také k vidění mladíček, kterého vskutku hra ‚rozpalovala doběla‘, jak je vidět na přiloženém fotu.