Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Krajským přeborníkem Vyskočil

52 účastníků krajského přeboru v bleskové hře můžeme za současných poměrů považovat za slušný průměr. Kromě „tradičních“ účastníků brněnských turnajů mistrů Vyskočila, Bernáška tentokrát na turnaj zavítal se zlínskou výpravou mezinárodní mistr Jan Sosna, což bylo určitě zpestřením turnaje.

 

 

Vítězství Neklana Vyskočila není překvapivé, ale je určitě zasloužené. Vždyť tento přední hráč Durasu Brno odehrál vyjma třetího kola všechny partie na první desce a v závěrečném kole s náskokem celého bodu nad ostatními pronásledovateli si mohl dovolit luxus pojistit si vítězství nabídkou remízy, čímž svého soupeře Martina Hoška jistě potěšil, neboť ten remízu přijal a mohl se těšit na cenu nejlepšího dorostence.

 

Zato o ostatní místa se rozpoutal napínavý boj, ve kterém až do poslední chvíle nebylo jasné, kdo se nakonec ze zbylých medailových míst bude radovat. Dlouho v popředí se například držel Karel Kratochvíl, ale prohra ve třináctém kole s Markem Orlem  ho odsunula k zisku „bramborové“ medaile za čtvrté místo. A tak nakonec se z druhého místa radoval zlínský Jan Sosna s 11,5 bodu. Na třetí místo se drtivým finišem probojoval Jan Bernášek, který třemi prohrami v první polovině turnaje s Pakostou, Sosnou a Uhmannem se zdánlivě z bojů o medaile vyřadil. Naštěstí pro něj však nerezignoval a nevídaným ziskem sedmi a půl bodu z osmi partií nakonec získal 11,5 bodu - jen horší Buchholz ho pak odsunul na třetí místo.

 

 

Vedlejší ceny se staly kořistí hráčů Lokomotivy Brno. Nejlepším juniorem se stal Milan Kratochvíl, nejlepším dorostencem Martin Hošek a nejlepším seniorem Jan Kalendovský, o kterém mnozí tvrdí, že cenu pro nejlepšího seniora má na turnajích v Bobycentru již předplacenu. Jen ocenění pro nejlepší ženu nemohlo být uděleno - žádná zástupkyně krásného pohlaví se totiž letošního turnaje nezúčastnila.

 

Kompletní výsledky naleznete zde

přidal Miroslav Hurta dne 14.02.2009 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009