Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Utajená zámecká slavnost v Děčíně

Finále MČR mužů, žen i juniorů hostí od 10. do 20. února zrekonstruovaný areál děčínského zámku a vrchním hostitelem není nikdo menší než předseda ŠSČR Vlastimil Sejkora.

Významem i dotací ze svazového rozpočtu (560,000Kč) jde o nejprestižnější domácí akci roku. Uvedená suma vypadá docela závratně, ale stačí si sečíst a vynásobit cenu slušného ubytování a stravování pro 12 mužů, stejný počet juniorů a 8 žen a hned je patrné, že kromě předepsaného cenového fondu už toho pořadateli na další muziku moc nezbyde.

Připočteme-li k tomu absenci většiny hráčů z absolutní české špičky, jsou úvahy o možné změně systému zcela na místě. Tvrdě se do MČR opřel v posledním Šachovém týdeníku úspěšný šachový manažer Pavel Matocha a pod titulkem "Bída českého mistrovství" svazu vyčetl, že nepřijal jeho pořadatelskou nabídku spojenou s vyšší atraktivitou MČR výměnou za zkrácení turnaje a snížení počtu účastníků. Bylo by ovšem seriózní dodat, že hlavním důvodem zamítnutí nabídky byly finanční požadavky silně převyšující současnou dotaci pro Děčín.

Prostředí je tedy krásné (i když těžko hodnotit, když nikde člověk nenajde jedinou turnajovou fotografii ), o účastníky a návštěvníky nepochybně výborně postaráno, ovšem internetový servis pro fanoušky lze bohužel označit jako propadák. MČR odstartovalo v úterý v 15,00 a ještě v poledne nebyla na hlavní straně webu ŠSČR ani jediná zmínka, že se největší a nejdražší svazová akce koná! Nebýt novoborských stránek, asi by MČR proběhlo zcela v tichosti a podrobnosti bychom se dočetli někdy za měsíc v Šachinfu, jako za starých dobrých (?!) časů.

Přitom už minimálně před pěti lety mělo MČR v Karlových Varech svoji vlastní reprezentační stránku přístupnou dlouho před turnajem s kvalitním designem a veškerým servisem, později v Brně na ní přibyly i interaktivní tipovací soutěže o vítěze přeboru a nejlepší partii kola atd. Kdeže ty loňské sněhy jsou....

Kromě Novoborského serveru funguje naštěstí i přehledné, leč poněkud nezáživné zpravodajství na webu ŠSČR (klikněte na logo) a na pohled přítažlivější, ale informačně prakticky shodná stránka na Teplickém šachovém serveru. Příznivci nejmladšího účastníka mistrovství Vojty Pláta si mohou jeho aktuální vstupy přečíst na stránce Lokomotivy Brno.

Příznivce tohoto webu můžeme navnadit tím, že autor těchto řádek přijal pozvání předsedy ŠSČR k setkání předsedů krajských svazů v sobotu 14. února spojené s přednáškou o získávání financí pro sportovní aktivity a večerním V.I.P. rautem, takže se můžeme těšit i na nějaké fotky a informace skutečně z první ruky.

přidal David Ciprys dne 11.02.2009 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009