Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Premiéra krajského přeboru mládeže "classic"

MŠS Brno – město pravidelně organizuje v čase pololetního volna turnaj pro brněnskou mládež – Otevřený přebor Brna mládeže. Každoročně se účastní i mimobrněnští hráči. Letos přijel z bechyňského šachového spolku Vojta Jandl a z Bratislavy ochotně dojíždí Lukaš Hájek. Turnaj se tentokráte souběžně hraje jako krajský přebor, a tak nechybí hráči z Dubňan, Kyjova a z Veselí n. M. Svou vyslankyni má také klub z Vranovic a Kuřimi. Výprava z Vyškova se pro zdravotní problémy vedoucích pracovníků akce neúčastní. Poněvadž se nenaplnily jednotlivé kategorie, byly nakonec losovány dva turnaje. Starší žáci (16 a 14 let – celkem 17 startujících) a mladší žáci (12 a 10 let, 10 startujících).

 

Výsledky Openu 14-16 najdete zde

 

Výsledky Openu 10-12 najdete zde

 

 

Pro větší dojezdové vzdálenosti byla umožněna předehrávka prvního kola, k němuž nastoupilo 11 párů. Dnes se k bojům dostavili všichni účastníci a bylo se na co koukat. I trenéři měli hodně práce při rozborech. Jejich roli plnili ppp. Hurta, Závodný a Vojáček.

 

 

V turnaji starších žáků není v nejstarší kategorii jasný favorit. Z tabulky průběžného pořadí je znát, že se hráči umějí porazit navzájem. Po odehraných čtyřech kolech je včele Vašík Ondračka s půlbodovou ztrátou. Další půlbod ztrácí trojice pronásledovatelů, hrající za brněnské kluby. Celý bod ztrácí Dvořák, hrající také v H16.

 

 

V H14 je doposud nejvýše umístěný Skalka Jan z Veselí n. M. (9. místo, 2 body). S půlbodovým odstupem následují Boček a Richterová (oba Duras BVK) a Suchomel (Loko).

Následující tři kola jistě s pořadím ještě zamíchají.

 

 

V turnaji mladších žáků je patrná výkonnostní nevyrovnanost. Zatímco byl od počátku v čele průběžného pořadí Jihočeský Jandl, na prvním místě přenocuje i přes prohru ve vzájemném zápase Zeman (Duras BVK) se ztrátou celého bodu jako jeho pronásledovatelé – Skalka Michal (Veselí nad Moravou) a Jandl z Bechyně. Se ztrátou půl bodu následuje Jagoš a Malík (oba Kyjov), když je Malík lídrem desetiletých. Závěr tabulky vyplňují benjamínci Masáková (Adamov), Vavřínková (Loko), Liška (Kuřim) a Žitný (Loko), všichni s jedním bodem ze vzájemných bojů. I zde se jistě dočkáme zvratů v pořadí.

 

Účastníci hrají o diplomy a medaile s finančními cenami.

 

Zdeněk Vojáček

přidal David Ciprys dne 30.01.2009 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009