Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Šachové loučení s starým rokem ve Vyškově

Předposlední den v roce patří ve Vyškově již tradičnímu Šachovému loučení se starým rokem - jubilejní pětadvacátý ročník devítikolového turnaje 2x15 minut byl hrán současně jako okresní přebor v rapid šachu, který byl ale již vyhodnocen po 7. kole.

Výsledky turnaje naleznete zde.

Přítomných 39 účastníků čekalo mnoho drobných cen a turnaj měl veselou předsilvestrovskou atmosféru. Přispěl k tomu i závěr jedné partie, když hráč při své velké materiálové převaze chtěl rychle vyhrát, v časové tísni proměnil pro pat raději pěšce ve věž a po dalším tahu touto věží za obecného veselí zjistil s patřičným nepublikovatelným slovním doprovodem, že je stejně pat!

Turnaj vyhrál Pavel Masák z Adamova ziskem 7,5/9, na snímku vlevo s Michalem Syslem z Bučovic, který byl třetí v OP.

Okresní přebornicí se stala stejně jako loni Radka Slepánková z DDM Vyškov před druhým Zdeňkem Kupčíkem z MKS Vyškov. Na snímku ceny předává předseda OVV Vyškov ing. Jiří Čupr (uprostřed), za handicapovaného ředitele turnaje pořadí ochotně vyhlašoval Zdeněk Matuška z Rudic.

Nechybělo ani talentované mládí, Jirka Jireš z DDM byl celkově pátý. Na snímku nadějný  8-letý Radek Zabloudil s Vlastimilem Brdou a vzádu vykukuje nejmladší účastnice 7-letá Petra Masáková.

Vloni na svém prvním turnaji copatá Kristýnka Šperková nám povyrostla nejen šachově, krajská přebornice do 10 let přivezla pro náš kraj z Mistrovství Moravy a Slezska v Havířově zlatou medaili, budou další i ve starší kategorii?

Po turnaji se stalo již také tradicí společné posezení. Zleva ing. Milan Čermák - bezchybná obsluha PC, Radka Slepánková - úspěšná trenérka mládeže, ing. Vašek Pech - výkonný redaktor Šachového týdeníku a jiní. Pro některé bylo velice dlouhé a náročné.