Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Sobotní on-line z Prahy od 21:25 do 22:20 na ČT4!

Sobota bude opět dnem zaslíbeným pro internetové šachové fandy - v Kongresovém centru pražského ČVUT v Dejvicích se stejně jako loni utkají šachoví sprinteři o titul mistra ČR v bleskovém šachu. Neměl by chybět obhájce titulu David Navara, ovšem jinak je to s účastí absolutní špičky slabší, byť třeba Miloš Jirovský nebo Eduard Meduna jsou bleskovkách mistry nad mistry.

On-line přenos partií sledujte zde.

Pár fotek z pražských blesků bleskově zaslal Neklan Vyskočil a pravděpodobně je v nejbližší době uvidíme v článku, který nám turnaj přiblíží "z první ruky".

V sobotu od 21:25 až do 22:20 vysílá záznam ČT4!

Účast z našeho kraje je tradičně nevelká, určitě to nebude na medaile, které pravidelně vozil Tomáš Polák. Petr Pisk z Podlužanu Prušánky pozvaný na základě ratingu, krajský přeborník Neklan Vyskočil z Durasu Brno a V.I.P. zástupce Vlastimil Chládek z Lipovce budou pravděpodobně méně exponovaní než další "naši" Ladislav Palovský jako hlavní rozhodčí a Petr Zálešák jako šéf přenosového on-line týmu.

Tady vidíme Neklana zcela vpravo na čestném místě hned pod pódiem - nejspíš muselo jít o některé z úvodních kol , ale což, Marian Sabol po Neklanově pravici skončil o jedno místo za ním, o místo před ním doblical do cíle IM Pavel Šimáček - to přece není špatná společnost. 

Ani jednomu není co závidět. Přenosový mistr musí kromě hráčů a rozhodčích sledovat i televizi, která může připravený harmonogram občas lehce nabourat. Pro rozhodčího je hádka u blicky "co bylo dřív" nota bene se dvěma velmistry také z kategorie nejčernějších snů.

"Dámy a pánové, po zaznění zvukového signálu černý pustí bílému hodiny...". Brněnští mezinárodní arbitři Ladislav Palovský a Petr Harasimovič

Předloni si jednu typickou situaci vyzkoušel předchůdce Ládi Palovského na pozici předsedy Komise rozhodčích ŠSČR Bohumír Sunek. V partii dvou hlavních favoritek Elišky Richteové a Olgy Sikorové zahrála druhá jmenovaná nemožný tah a vzápětí po zmáčknutí hodin reklamovala pád soupeřčina praporku. Ta si to však "nenechala líbit" a samozřejmě reklamovala nemožný tah. Rozhodčí přiznal výhru právě jí, ale odvolací komise šalamounsky rozhodla sehrát novou partii.

Ještě větším Šalamounem se ukázal pan rozhodčí. Podal sám na sebe žádost o kárné řízení, aby se očistil z podezření, že se na vrcholné domácí akci upískl. Komise rozhodčích pak "doktrinálně dovodila", že měl skutečně pravdu, protože nelze reklamovat pád praporku způsobený předchozím nemožným tahem. Zda praporek byl nebo nebyl dole už před provedením nemožného tahu není podstatné, protože v bleskové hře mají právo reklamace jen hráči a na spadnutý, leč nereklamovaný praporek je nutno hledět jako na ještě nespadnutý. Celý výstup z kárného řízení si můžete přečíst zde.

On-line přenosy by se měly rozjet někdy po desáté, finálové souboje je třeba očekávat zhruba mezi 14,30 a 17,00. Sledujte na stránce ŠSČR.

Jihomoravský zástupce mezi V.I.P. šachovými příznivci a náruživý blicař Vlastimil Chládek (vpravo) nemohl v Praze chybět.

Nakonec běžel on-line celkem spolehlivě, ještě by to chtělo i průběžné výsledky, alespoň jako na Vánočním turnaji dětí v Břeclavi . Podle partií a zprávy Petra Zálešáka dopadla finálová klání následovně:

Muži: 1. David Navara, 2. Miloš Jirovský, 3. Pavel Jirovský, 4. Eduard Meduna

Ženy: 1. Eva Kulovaná, 2. Olga Sikorová, 3. Kateřina Němcová, 4. Martina Marečková

Junioři: 1. Lukáš Vlasák, 2. Jakub Tůma, 3. Milan Kratochvíl, 4. Tomáš Pecha

"Hrom aby do toho..., Navara měl hrát dole, televize ho kvůli záběru přesadila nahoru, teď to rychle celé překopat, ježíšmarjá oni už hrajou..." Přenosový mistr Petr Zálešák z Prušánek (vpravo) opravdu tvrdej chleba má. Vedle mezinárodní rozhodčí Jakub Fuksík z Grygova.

Kromě pražského blicáku lze o víkendu přepnout na Talent Cup 2008 v horském hotelu Petr Bezruč pod Lysou horou. Přenáší se 9 partií ze dvou turnajů talentované mládeže do 9 a 11 let. Sledujte na stránkách Beskydské šachové školy.

přidal David Ciprys dne 19.12.2008 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009