Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Loko Brno - Frýdek-Místek 4-2 ve fotografii a na videu

Co se nepodařilo loni (tedy přesněji letos v dubnovém finále dorostenecké extraligy) Klatovům, zvládla dnes na stejném místě ve vyškovském hotelu Dukla Lokomotiva Brno - v hektickém zápase zdolala suveréna našeho mládežnického šachu Beskydskou šachovou školu Frýdek-Místek 4-2.

 

Výsledky Extraligy družstev mladšího dorostu - východ najdete zde, reportáž brněnského kouče Miroslava Pakosty si můžete přečíst na webu Lokomotivy Brno a na video ze zahájení zápasu Loko Brno-Frýdek-Místek se můžete podívat zde.

Veškeré partie z on-line přenosů a další informace najdete na webu BŠŠ Frýdek-Místek kliknutím na předchozí obrázek. Kromě pořadatelů reprezentovaných zejména Stanislavem Vémolou, Jiřím Čuprem a Radkou Slepánkovou zaslouží velké poděkování frýdecko-místečtí Vladan Pecha, Petr Záruba a Stanislav Jasný (na dalším snímku), kteří řešili problémy s on-line přenosem v pátek až do 23 hodin a v sobotu už od 7:00, aby se dobrá věc nakonec podařila k plné spokojenosti stovek šachových fandů.

Dubnový duel Frýdku-Místku proti Klatovům (zejména partie na prvních dvou deskách) se musel vybavit každému z přímých účastníků jako podivuhodné deja vu. Na první desce opět sedí Vojta Plát a Honza Krejčí (jen mají opět o nějakou stovku Elo bodů více). Hru dvou jezdců střídá Sicilská a opět je to Vojta, kdo rychlostí hry, důrazným zahájením a neochvějnou sebedůvěrou ničí soupeře psychologicky a vzápětí i na šachovnici - partie opět končí jako první.

 

Takto zachytil klíčovou pozici i s nezadržitelně se zvětšujícím rozdílem ve spotřebě času fotoaparát Stanislava Vémoly

Deja vu v opačném gardu běží na druhé desce. Na jaře klatovský Lukáš Vlasák málem překročil čas, než v sobě našel sílu odmítnout remízu nabízenou Jiřím Kočiščákem (která by znamenala prohru v zápase), což ovšem neodvratně vedlo po několika marných taktických pokusech k prohře partie - zápas tak skončil stejně jako dnes 4:2, ovšem pro Frýdek.

Tady ještě bojují na 3. desce Karel Svoboda s Tomášem Pechou...

...a tady už je to čistý "box intelektů" kdo z koho. Přihlížejí zleva frýdecký kouč Stanislav Jasný, sedící Jan Krejčí senior, pořadatel Stanislav Vémola, Miroslav Plát, šéf okresního šachového svazu Vyškov Jiří Čupr, téměř schovaný sedící Honza Krejčí, Vojta Plát, Mirek Pakosta, Karel Svoboda, Martin Blahynka a Karel Kratochvíl

Tentokrát se do stejně bezvýchodné situace dostal Jirka Kočiščák a stejně jako jeho dubnový soupeř zvolil raději hrdinskou smrt po vyčerpání všech možností před zbabělou remízou nabízenou velkomyslným soupeřem. Sám proti všem, před sebou jen zmar a na závěr ještě poblahopřát soupeři - šachy umí být nesmírně psychicky náročné...

K perfektně vygradovanému sportovnímu zážitku přispěly podstatnou měrou on-line přenosy zajišťované především panem Pechou z Frýdku-Místku, kterého spíše tušíme než vidíme na konci řady.

Ostatní výsledky se tak trochu ztrácejí ve stínu titánského šachově-psychologického souboje obou favoritů, ale marná sláva, vítěz je vždy jen jeden a všichni ostatní jsou de-facto poražení, že ano...

Vítězný oběd s koučem Mirkem Pakostou

Frýdek-Místek se neporáží každý den (zdaleka ne ani každý rok), tak si na závěr přibližme aktéry této "historické" události.

Hostujícího Vojtu Pláta není třeba představovat. Že si na zářijovém MČR juniorů v rapidu plácli s Karlem Kratochvílem, bylo velkým překvapením i pro samotné činovníky brněnské Lokálky... Z Vojty vyzařuje nesmírná vůle a sebedůvěra a ta dokáže nejen vyhecovat spoluhráče k nevídaným výkonům, ale i totálně znejistit protihráče ještě dříve, než si sednou k partii s někým, o němž ví, že jeho jediným cílem je soupeře zničit a smést ze šachovnice...

Hustopečský Lukáš Kuchynka letos vyměnil loňské hostování v Durasu Brno za "plnohodnotné" působení v 1. a 2. lize v zeleném dresu Lokomotivy a tak je logické, že se objevil i v jejím dorosteneckém družstvu. V sobotu pomáhal tatínkovi starostovi na burčákových slavnostech v Hustopečích a v neděli beze zbytku splnil svůj úkol - 2/2.

Výsledky Karla Svobody jsou jako aprílové počasí, ale "pevná ruka" Vojty Pláta mu určitě pomohla udržet solidní 50% zisk a vybojovat veledůležitou remízu s Tomášem Pechou, která uklidnila Lukáše Kuchynku a vlastně definitivně rozhodla o osudu zápasu

Martin Hošek tak trochu plnil nevděčnou roli "odsouvače", který sám utržil samé šrámy (0/4), ale přispěl k výborným výsledkům ostatních na posledních dvou deskách. Nekompromisní šachy ale určitě Martinovi ještě úspěch přinesou.

Nešťastný marod z posledního ME mládeže Martin Blahynka si vše vynahradil měrou vrchovatou. 4/4 jsou pro desetiletého kloučka fantastickým vysvědčením, byť v partii s Tomášem Pavelkem mu soupeř přinesl výhru doslova na zlatém podnose.

Jirka Musil si svými úvodními remízami pochvalu od trenéra nevysloužil, ale 2,5/4 bez prohry by v extralize brali mnozí. Taková remíza s Magdalenou Miturovou o dvě stovky Elo bodů bohatší trenéra určitě nezarmoutila.

Nebylo by spravedlivé nezmínit se o sobotních 2/2 Radka Přibyla. Na závěr poděkujme Janu Blahynkovi a Stanislavu Vémolovi za fotografie a popřejme Lokomotivě, ať na místě, na kterém se právě nachází, vydrží co nejdéle!

přidal David Ciprys dne 05.10.2008 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009