Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V dorostenecké extralize dnes Brno - F-M online!

Beskydská šachová škola Frýdek-Místek odstartovala extraligu šestičlenných družstev mladšího dorostu (do 16 let) kanáry se dvěma extraligovými zástupci Vysočiny z Havlíčkova Brodu a Bedřichova a dnes od 8:30 nastoupí ve skupině východ proti Lokomotivě Brno v čele s Vojtěchem Plátem a Lukášem Kuchynkou.

Ústřední partie včerejšího dne - Vojta Plát prohrává s Marcinem Krzyzanowskim (2280) v dresu Orlové. Asi to v tomto zápase nebylo bílým souzeno - jak je dobře vidět, na dalších šachovnicích jsou v pozoru 3 černí králové (2x bílí alespoň vyvzdorovali remis) a osud bílého monarchy na první desce se za bohatého diváckého dohledu právě naplňuje...

Dnes to bude (jak na jihu Moravy všichni doufáme) trochu jiné kafe s bohatou šlehačkou v podobě přímého přenosu dalšího prestižního souboje Vojta Plát - Honza Krejčí. Aby se v dorostenecké lize utkali dva borci s několika normami IM a ratingem 2400, to se ještě v historii této soutěže nestalo. Sledujte zde! Na stránky BŠS Frýdek-Místek s dalšími informacemi se dostanete kliknutím na obrázek.

Na oficiálním webu nemá jinak skvělý vedoucí soutěže Jiří Siebenbürger ze Žďáru nad Sázavou zatím žádné výsledky, tak se musíme spokojit alespoň s průběžnou tabulkou po dvou sobotních kolech. (Výsledky stále nikde, tak se díky panu Vémolovi můžete podívat sem).

Por. Tým Part. + = - MP3 PtsV
1 BŠŠ Frýdek-Místek 2 2 0 0 6 12
2 SK Slavia Orlová 2 1 1 0 4 6
3 ŠK Lokomotiva Brno 2 1 1 0 4 5
4 Sokol Bedřichov 2 1 0 1 3 4
5 Dirickx Bohemia - Havl. Brod 2 1 0 1 3 3
6 SK Boršice 2 1 0 1 3 2
7 TJ Slovan Havířov 2 0 0 2 0 3
8 ŠK Zlín 2 0 0 2 0 3

Jsou to sice jen dvě kola, ale družstva se už seřadila zhruba podle papírové síly - do finále by měla postoupit první trojka a s nimi možná Havlíčkův Brod nebo Boršice - kdo ví?! Všimněte si, že u mládeže stále platí první pomocné hodnocení podle Soutěžního řádu, tedy tedy počet výher.

Stanislav Vémola se právě chystá odmávnout první kolo. Za jeho rukou dveře s pověstným "zakopávacím" prahem, který majstři při rekonstrukci hotelu nezapomněli přeříznout na půl, ale "důmyslně" pod něj umístili kabeláž

Díky panu Blahynkovi se můžeme podívat do vyškovského hotelu Dukla nejen on-line, ale fotograficky.

Začneme od největších favoritů - vpravo si k on-linům sedli obhájci titulu z Frýdku-Místku vedení stejně jako loni Honzou Krejčím a Jirkou Kočiščákem, proti nim ambicióznější z obou výběrů Vysočiny Jiskra Havlíčkův Brod hrající pod názvem sponzora Dirickx Bohemia v čele s Pepou Kratochvílem a Filipem Valou.

Nasazená dvojka a trojka - Lokomotiva Brno a Slavia Orlová. V popředí hosté Vojta Plát a Marcin Krzyzanowski, za nimi domácí hvězdy Karel Svoboda a Karolína Olšarová.

Boršice vlevo by rády postoupily mezi elitní osmičku, nováček z Havířova se hlavně bude chtít zachránit. V popředí Luděk Volčík a Martin Hričko, za nimi Adam Gabriel a Roman Pilch.

Tato dvojka určitě ještě zabojuje, ale je více než pravděpodobné, že alespoň jeden z obou týmů uvolní letos místo v extralize "nové krvi". Vlevo Sokol Bedřichov s Martinem Škodou a bratry Seidlovými, vpravo ŠK Zlín vedený dívčím duem Šárka Valešová a Barbora Kolomazníková.

přidal David Ciprys dne 05.10.2008 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009