Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

ME mládeže, den osmý - cestou necestou

Úterní výsledek českých barev +6 =8 -7 opět nic moc, ještě, že Katka Němcová vyhrála a ve středu bude na první desce bojovat o zlato! Dnes se kromě hracího sálu porozhlédneme i po místních silnicích a uličkách - jsme přece na Balkáně a členitý terén ve spojení s temperamentem řidičů může být pro někoho adrenalin - pro jiného horor.

Na stránku pořadatele vás zavede kliknutí na logo šampionátu.

Výsledky ME najdete zde, přehled českých hráčů zde

 

Tak už jsme tu viděli malé Číňánky a teď dokonce Indiány! Ovšem pozor tato sqwaw je ze Slovenska a jmenuje se Zuzana Košelová.

 

On-line přenos najdete zde (dečaci čili kluci) a zde (devojčice čili holky)

 

Za boha, za cara, za Putina a Medvěděva! Ještě jeden příspěvek k okázalému ruskému vlastenectví.

 

Úzkými a kluzkými uličkami Herceg Novi se jako řidič prodírám už druhý týden a za tu dobu jsem lecos vypozoroval. Například to, že většina místních automobilů je obuta do zimních pneumatik. Já shodou okolností také. Na jaře jsem nepřezouval a nechal si zimní gumy na dojetí. Vypadám teď jako znalec místních poměrů, který ví s čím se má po Černé Hoře jezdit. Zimní gumy totiž na těchto hladkých, kluzkých a často mokrých silničkách přece jen kloužou o malinko míň.

 

 

Také jsem si zvykl, že značku zákaz vjezdu zde řidiči neberou jako značku zákazovou, ale jako značku informativní. V úzkých jednosměrkách můžete kdykoliv potkat kohokoliv. Na fotografii jede správným směrem jednooký mercedes! Ovšem nejdůležitější zásada, kterou by si měl každý turista motorista ihned osvojit zní: SKLOP OBĚ ZRCÁTKA! a odklop je nejlépe až na zpáteční cestě před dálnicí.

 

     

 

      

 

Jinak s blížícím se závěrem vzrůstá i únava - bylo to pěkné, ale bylo toho dost.

 

 

Únavu si ale nemohou dovolit finišující hráči - mimochodem kampak to asi upřeně hledí dívčina na následujícím snímku? Jestli pak ne na tribunu mezi diváky s notebooky na klíně!? Pokud by s ní hrálo zrovna naše dítko, nemusí být člověk ani těžký schizofrenik, aby pojal lehké podezření...

 

 

Mnohem důvěryhodnější je, když obrovská dětská kukadla směřují jen a jen k pozici - tyto patři Martině Fuskové ze Starého Města.

 

 

Jan Blahynka, Herceg Novi

 

A na úplný závěr opět Kateřina Němcová na druhé desce s černými proti Němce Fuchsové. V popředí s černými Kateřinina největší soupeřka Olga Girya z Ruska proti Miriam Danielia z Gruzie.

 

přidal David Ciprys dne 24.09.2008 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009