Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Krajské soutěže vylosovány, v KP I. vládne vyrovnanost

Sobotní turnaj O pohár mistostarostky obvodu Brno - sever vnášel do losování 2. ligy D a čtyř krajských soutěží probíhajících ve vedlejšm Casinu s bufetem šum přecházející místy v chaos, když Casinem začaly korzovat davy hráčů procházejících tudy na čerstvý vzduch a za občerstvením nebo když naopak část losujících občas zmizela s omluvným, "Já rychle nabídnu půlku a hned jsem zpět..."

Na druhé straně mohla probíhat daleko intenzivnější výměna informací a rozptýlení schůzovníků při pohledu na souboje hráčů kalibru Honzy Bernáška nebo Vojty Pláta mělo také něco do sebe.

Nejdříve (od 11,00) zamíchal kartami (mariášovými) Pavel Kubíček ve 2. lize D. Zda nefixluje kontrolují zleva Miroslav Michálek z Třebíče, IM Petr Pisk zastupující Pardubice, FM Neklan Vyskočil z Durasu a Pavel Hodač z Jihlavy. Kdo v této soutěži drží trumfy zatím není známo, ale nepochybně se to od Pavla Kubíčka dozví jako první čtenáři tohoto webu.

Losování jihomoravského KP I. začalo jen o něco později a družstva si vytáhla tato čísla: 1. DDM-KME Kuřim B, 2. Podlužan Prušánky, 3. Veselí nad Moravou, 4. TJ Znojmo, 5. Orel Ořechov B, 6. HPM TEC Hustopeče, 7. Průkopník-Petria Bystrc, 8. Garde Lipovec, 9. Lokomotiva Brno D, 10. ŠK Tetčice, 11. Sokol Tišnov, 12. ŠK 64 Brno.

Na snímku vidíme pilně vypisovat losovací kartičky zleva Zdeňka Kavana ze Znojma, Josefa Spodného z ŠK 64 a Bronislava Horáka z Kuřimi, zprava pak Luboše Ševčíka z Lipovce a Jana Gubáše z Tišnova.

Letos to vypadá na mimořádně vyrovnanou soutěž. Nominálně jsou sice suverénním lídrem exligové Hustopeče, ale mají v základu 4 cizince a 1 hosta, kteří nemohou současně nastupovat. Společně s Hustopečemi by o dvě postupová místa měly usilovat i týmy z Lipovce, ŠK 64 Brno a Prušánek. Boj o sestup bude ještě zajímavější - v soutěži není jediný outsider a sestoupit tak může vlastně každý...

Po 13. hodině už začalo být v sále opravdu husto, protože k losování zasedly všechny 3 skupiny KP II. Dopadlo to následovně:

KP II. A: 1. MKS Vyškov B, 2. Garde Lipovec C, 3. ČKD Blanko 4. SK Jevíčko, 5. Makkabi Boskovice, 6. Sokol Rudice B, 7. Sokol Rudice A, 8. TJ Sloup, 9. Spartak Adamov, 10. Lokomotiva Brno E, 11. Garde Lipovec B, 12. MKS Vyškov A

KP II. B: 1. Bydo Zakřany B, 2. Hrušovany nad Jevišovkou, 3. Duras Brno D 4. Moravská Slavia Brno A, 5. Sokol Štítary, 6. TJ Znojmo B, 7. TJ Vinohrady Brno, 8. Lokomotiva Brno G, 9. Slovan Ivančice, 10. Moravská Slavia Brno B, 11. ŠK 64 Brno B, 12. Sokol Střelice

KP II. C: 1. Horáček Sudoměřice, 2. ŠK Hustopeče B, 3. Veselí nad Moravou B 4. Šach Pavlov, 5. Slavoj Velké Pavlovice, 6. Lokomotiva Brno F, 7. Sokol Kyjov, 8. TJ Bučovice, 9. ŠK Dubňany, 10. ŠK Hodonín, 11. Tatran Poštorná B, 12. Domanín

Předseda STK JmŠS David Hampel sice přijel pozdě, ale zato přivezl pro každé družstvo paklík barevných propisovacích pariářů sponzorsky zajištěných předsedou ŠSČR Vlastimilem Sejkorou. Výdej proti podpisu jej však natolik zaměstnal, že zapomněl vyhlásit výsledky konkurzů na soutěže JmŠS v roce 2008. Nepochybně však už chystá přehledný článek...

Po skončení losovacího a turnajového frmolu zasedla ještě Komise mládeže JmŠS, jejíž závěry se určitě také dočteme v článku od Miroslava Hurty.

přidal David Ciprys dne 21.09.2008 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009