Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

ME mládeže, den volný - lázně léčí

Volná sobota přišla na mistrovství Evropy vhod zejména Martinu Blahynkovi - jeho zdravotní stav se zlepšil a do šestého kola nastoupí! Aby ne - Herceg Novi má dlouhou lázeňskou tradici a léčil se tady i samotný maršál Tito. Pro něj zde byla dokonce v 70. letech vybudována obrovská vila obklopená parkem. Mimochodem víte, odkud vzal Herceg Novi své jméno? Starší sídlo tak pojmenoval balkánský feudál Štěpán Vukič Kosača na paměť svého nově získaného titulu vévoda (tj. Herzog) z rukou císaře Fridricha III., současníka našeho Jiříka z Poděbrad.

Na stránku pořadatele vás zavede kliknutí na logo šampionátu.

Výsledky ME najdete zde, přehled českých hráčů zde

 

Naše milá Boko, nevěsto Jadranu..., začíná nápis na pevnosti v Herceg Novi - Balkánci jsou prostě vlastenci

 

On-line přenos najdete zde (dečaci čili kluci) a zde (devojčice čili holky)

 

Už v Brně jsem se těšil na tento volný den, na prohlídku starobylého města Kotoru a krásné pohledy na Kotorskou zátoku z přilehlých vrchů. Člověk míní, pánbů mění, a tak místo dalekého výletu jen krátká procházka k pevnosti v Herceg Novi. Pod pevností zkoumáme mířidla historického kanónu. Martinovi je dnes už podstatně líp, do šestého kola nastoupí a měl by turnaj dohrát.

 

 

Fenoménem letošního Mistrovství Evropy je internet a bezdrátová komunikace vůbec.

Oficiální mobilní operátor šampionátu - společnost m:tel se činí a WiFi připojení je k dispozici téměř všude. V hotelech, ve sportovní hale i v přilehlém okolí. Pro internetové telefonování používám program SKYPE (jako většina ostatních). Telefonuji skoro odkudkoliv, a vůbec nejraději z parkoviště před halou. Zavřu se v autě, udělám si pohodlí a povídám si s domovem. To vše samozřejmě zdarma. Nedivme se pak, že na chodbě sportovní haly to vypadá jako v kanceláři agentury Reuters.

 

 

Sponzor m:tel také každému účastníkovi turnaje věnoval zdarma sim kartu do mobilního telefonu s kreditem 1 euro. Po protelefonování darovaného kreditu stačí koupit v trafice dobíjecí kupón a telefonovat tak s ostatními členy výpravy za podstatně milosrdnější zdejší tarify. Myslím, že v oblasti internetu a komunikace byla příštím pořadatelům nastavena laťka docela vysoko.

 

A na závěr perlička. Aniž bych se nějak výrazně snažil, stal jsem se mezi zdejší šachově-internetovou komunitou oblíbenou personou. Kamkoli přijdu jsem vítán, naopak při mém odchodu kolegové neskrývají lítost.

 

Co je toho příčinou vám prozradím zítra. A slibuju, že přidám i pěknou fotografii.

 

Z Herceg Novi Jan Blahynka

 

A ještě k tomu uzdravování - vitamíny (v tomto případě kivi) tady zrají přímo na zahradě Martinovi nad hlavou

přidal David Ciprys dne 21.09.2008 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009