Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

O pohár místostarostky

V sobotu 20. září 2008 proběhl v rámci pravidelných turnajů „každou 3. sobotu v měsíci“ turnaj v rapid šachu pořádaný ŠK Lokomotiva Brno jako druhý ročník turnaje „O pohár místostarostky Městské části Brno-sever paní Zdeňky Tůmové“.

Rekordní účast 87 hráčů, z nichž bylo 29 mladších třiceti let a naopak 16 účastníků překročilo 60 let, nahrávalo paní místostarostce, která nejen mladým šachistům a šachistkám fandí, ale  také je podporuje formou mimořádných cen.

Extra bonus pro dospělé...

... a pro děti

Turnaj překvapivě vyhrál dvacetiletý Karel Kratochvíl z pořádající Lokomotivy Brno. Karlovy výsledky byly naprosto nevyzpytatelné - porazil hlavní favority Vojtu Pláta a Neklana Vyskočila, ale ve třetím kole utrpěl porážku od 39. nasazeného Bohumila Maršálka.

Na dalších místech se umístili FM Neklan Vyskočil z Durasu Brno, FM Vojtěch Plát z TŽ Třinec, IM Jan Bernášek (obhájce vítězství z 1. ročníku) z Rapidu Pardubice a FM David Holemář z BYDO Zakřany.

Turnaj se tak vydařil po všech stránkách - vždyť co víc si mou pořadatelé přát než slušně obsazenou soutěž s pěkným cenovým fondem, která probíhá jako po másle a kterou navíc v silné konkurenci vyhraje domácí hráč! Paní místostarostka mohla nejen při zahájení akce popřát účastníkům hodně dobrých a vynikajících tahů, ale také na závěrečném ukončení při předávání cen (hodnotné věcné ceny získali všichni účastníci do patnácti let), které se protáhlo na 25 minut, také dostatečnou vytrvalost a snahu o úspěch. O plynulý chod turnaje se starali pánové Hurta (rozhodčí) a Vachek (ředitel turnaje), o přísun potřebných živin a tekutin pak paní Holzmannová s dcerou.