Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Vřesovice jsou minulostí

Další ročník letního šachového tábora ve Vřesovicích skončil. Děti se rozjely domů ke svým rodičům, vedoucí a pracovníci se vrátili ke svým běžným povinnostem. A jaký vlastně tábor byl? Táborníci se již jistě pochlubili svým blízkým, co všechno na táboře zažili a jak se jim vedlo při šachových partiích. Pro ty ostatní tu máme krátké shrnutí.

   
Kam s maskotem, když je                              Pic ho! Desítka! 
tu tak málo místa?!

Na táboře se sjelo celkem 50 dětí z celé jižní Moravy. První týden probíhalo seznamování a otrkávání, dopolední program vyplňovaly šachové turnaje a odpolední z velké části koupání a rekreační aktivity. Proběhl také trénink IM Biolka (jak už jsme psali v minulém článku).

V druhém týdnu se program lehce změnil. Turnaje jsme dohráli, opustili rybník a dali se do boje s přírodou a sebou samými. Celotáborová soutěž se rozšířila o další disciplíny – běhací šachy, sportovní olympiádu, započteno bylo i bodování pořádku, ohodnoceny byly vlajky a pokřiky, připravené v prvním týdnu. Celkové skóre potom určovalo pořadí na „startovním roštu“ v boji o sladký poklad.


Už víme, co je to stabilizovaná poloha, tak si můžeme jít také zastřílet...

K celotáborové soutěži se přidala zdravotnická soutěž a různé oddílové přebory – v ping-pongu, střelbě ze vzduchovky, házení šipek, lovení motýlů, plavání, piškvorkách, hře AMOS, dámě a dalších disciplínách. Děti také v noci honily bludičky v lese.

Ve vybíjené proti vedoucím sice prohrály, ale bavili se u ní všichni. V lehce nerovném fotbalovém zápase mezi prvním a druhým oddílem zvítězili starší kluci z jedničky.


Výšková převaha je ve vybíjené sporná, do rozměrnějších vedoucích se to zase lépe strefuje...

Program tábora zakončila diskotéka. Bohužel bez karnevalu, na který kvůli protažení závěrečné hry nebyly podmínky.

Vítězem hlavního turnaje se stal Martin Hošek, před Jiřím Musilem a Radkem Přibylem (všichni Loko Brno), za nimi se umístili Roman Borufka a Tadeáš Boček. Výborně zahrál bučovický Martin Sedlář, uhrál 5 bodů a skončil na sedmém místě.

V druhém turnaji o třetí VT zvítězil Jiří Kozlík, před Kyrylem Slyepovem a Kubou Fojtem (všichni tři tuto třídu získali), o čtvrtou třídu zabojovali Josef Paška a Lukáš Přichystal, třetímu Radku Kolačnému unikla o půl bodu.

Výsledek prvního turnaje o III. VT najdete zde, prvního turnaje o IV. VT zde, druhého turnaje o IV. VT zde a seznamovacího turnaje zde.

Další info najdete v nejbližší době na stránkách pořadatelského Šachového klubu TJ Bučovice a spolupořadatelské Lokomotivy Brno
přidal Miroslav Hurta dne 25.08.2008 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009