Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Petr Pisk zpovídá velmistra Tomáše Poláka

GM Tomáš Polák, mistr ČR 2007 a vicemistr 2008 (také bleskový mistr ČR 2006, reprezentant, šachový autor a v neposlední řadě trenér) je tak trochu brněnským patriotem, který, jak uvidíme v následujícím rozhovoru s IM Piskem, cítí povinnost představit se na špičkových brněnských akcích, jakou byl festival Durasu s druhým nejsilnějším letošním velmistrovským turnajem v ČR GM Teplárny Brno 2008.

 

Soustředěný pohled a pořádný krajáč čaje - tak viděli diváci v Brně GM Poláka nejčastěji

 

Proč jsi si vybral účast na tomto festivalu a jak jsi spokojený s úrovní akce?

 

Rád hraji turnaje v domácím prostředí. Zároveň jako přední hráč a trenér Durasu Brno se cítím k účasti na největším brněnském šachovém festivalu tak trochu zavázán.Celý festival měl dle mého názoru velmi dobrou sportovní i společenskou úroveň, za což patří velký dík celému organizačnímu štábu Durasu Brno. Doufám, že v příštích letech vysoce postavenou laťku šachový festival ještě přeskočí.

 

Jak jsi spokojený se svým výsledkem v GM Teplárny Brno 2008?

 

Se svým výsledkem i předvedenou hrou jsem určitě spokojen. Vážněji ohrožen jsem nebyl v žádné partii a čtyři výhry v silném uzavřeném turnaji se vždy počítají. Sice jsem se poněkud pomaleji rozehrával, ale střední pasáž turnaje zase stála za to. Závěr jsem hrál jen na údržbu dosaženého stavu.

 

Z turnaje odstoupili ze zdravotních důvodů dva hráči - stalo se Ti to už někdy, resp. jak myslíš, že to ovlivnilo soutěž?

 

Odstoupení jednoho hráče z rozehraného uzavřeného turnaje z vážných zdravotních důvodů je samozřejmě pochopitelnou záležitostí – zdraví je přece přednější, na druhou stranu si nepamatuji, že by z  turnaje odstoupila hned dvojice šachistů. Brněnskému matadorovi Romanu Chytilkovi touto cestou přeji úspěšnou rekonvalescenci a brzký návrat za šachovnice. Turnajová tabulka je přirozeně ovlivněna i zkreslena různými kontumacemi či volnými dny navíc. I proto je myslím spravedlivé, že první dvě místa nakonec obsadili hráči, kteří na rozdíl od všech ostatních účastníků museli odehrát plný počet 11-ti partií.

(pozn. autora - GM Mišta i GM Polák porazili IM Chytilka)

 

Starosta Kuchynka a velmistr Polák si při zakončení festivalu evidentně rozuměli

 

Působíš i jako trenér - jak jsi spokojený s výkony svých mladých svěřenců?

 

Po očku jsem sledoval i hru svých svěřenců, kterých se ve všech festivalových turnajích sešlo opravdu hodně. Velmi dobře hráli především Broňa Vymazal a Lukáš Kuchynka v mistrovském turnaji. Broňa mohl přidat ještě nějaký ten plus navíc, Lukáš při své premiéře v uzavřeném turnaji docílil velmi hodnotného bodového zisku a zanechal dobrý dojem. Z otevřených turnajů bych chtěl vyzvednout hlavně výkon Ondry Strnada, Martina Blahynky a koneckonců i všech mládežníků Durasu Brno, kteří mne opravdu mile překvapili.

 

Můžeš nám prozradit Tvé nejbližší plány (turnaje, šachová olympiáda)?

 

Letošní prázdniny mám vyhrazené již probíhající rekonstrukci bytu a podobným krkolomným činnostem. A proto zatím žádné jiné letní turnaje neplánuji. Ovšem předpokládám, že už na konci srpna mne začne pěkně svrbět šachová ruka. Nominace na šachovou olympiádu je v rukou kapitána reprezentace. Své případné účasti se samozřejmě nebráním, nicméně si myslím, že letos dostanou důvěru jiní.

 

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů! (Petr Pisk, Brno 9.7. 2008)       

přidal David Ciprys dne 10.07.2008 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009