Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Šachy a vysokohorská turistika – last minute

Zatímco pro výkonné šachisty milující romantiku hor je pojmem podzimní Open Tatry v Tatranských Zrubech, pro milovníky adrenalinové horské turistiky, kteří si v doznívajícím endorfinovém opojení rádi místo k televizi sednou k šachové partii, připravuje už několik let Klub šachistů Bučovice týdenní pobyt v Tatranské Lesné (z Tatranských Zrubov by zdatný turista přes Starý Smokovec dorazil do Tatranské Lesné zhruba za hodinku). Jelikož je ještě několik volných míst a pozvánka od hlavního organizátora akce Honzy Gorčáka začíná tak krásně, necháme už mluvit pouze jeho:

 

„Přeji spokojené slunečné dny. Radostně oznamuji, že od pondělka jsem šťastným otcem druhé dcerky Anetky!

 

 

Nabízím možným zájemcům na poslední chvíli ještě volná místa na více turistickém a přitom i šachovém pobytu v Tatrách a přidávám i pár fotek z minulého roku.

 

Tatry 2008 - Tatranská Lesná

 

Seriál horských turistických pobytů s šachovým doplňkovým programem pokračuje. Týdenní pobyt na atraktivním místě ve škole v přírodě přímo pod Lomnickým štítem pořádá tradičně Klub šachistů TJ Bučovice,  letos v termínu od 2. do 9. srpna a je vhodný pro všechny věkové i výkonnostní kategorie zájemců. Na poměrně levný, všestranně zajištěný pobyt (plná penze s balíčky na túry, pojištění na vysokohorskou turistiku, skupinová jizdenka se slevou na vlak) s turistickým ubytováním většinou ve 4-5-tilůžkových pokojích jede zatím 40 turistů a většinou i šachistů.

 

Ubytovací kapacita je tak velká, že i dnes se ještě další zájemci bez obav, že budou odmítnuti, u organizátora přihlásit. Zkušení znalci Tater mohou každý den vyrážet za libovolnými cíly, pro ostatní je na každý den připravena zajímavá túra s průvodcem anebo pro unavené méně náročná vycházka nebo výlet do kouzelného okolí. Atraktivitu místa umocňuje zastávka tatranské električky přímo pod ubytovnou. Pohodlně tak lze dojet a vrátit se po výletu ze všech nejznámnějších tatranských středisek - Štrbského plesa, Tatranské Lomnice i Starého Smokovce bez nutnosti použití auta. I letos je připravena skupinka zájemců o výstup s horským vůdcem na nejvyšší vrchol bývalého Československa, na Gerlachovský štít.

 

 

Na konci pobytu probíhá také zasloužená rehabilitace horalů v moderním termálním Aquacity v Popradu. Protože se spokojení klienti přihlašují opakovaně a nejbližší okolí již důvěrně poznali, letos některé túry míří  již i do Belanských Tater. Pro případ velmi deštivého počasí nebo po výletech je vždy možnost usednout k přátelským nebo turnajovým šachovým partiím, zahrát si stolní tenis nebo sledovat třeba olympiádu na domácím kině v klubovně školy.“

 

V Brně 9. července 2008, Jan Gorčák

přidal David Ciprys dne 09.07.2008 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009