Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Open Duras dnes popojede o 2 kola

Šesté a sedmé kolo přehoupne dnes Open Duras do poslední třetiny. Naopak mnohem více volna budou mít účastníci hlavního velmistrovského turnaje GM Teplárny Brno 2008 - po IM Romanu Chytilkovi odstoupil ze zdravotních důvodů i IM Ilja Brener.

Stránky festivalu naleznete zde, výsledky Openu Duras BVK FIDE zde, výsledky Openu FIDE VFH národní zde, výsledky velmistrovského turnaje GM Teplárny Brno 2008 zde, mistrovských turnajů IM DS Brno 2008 zde a IM Tespo Engineering 2008 zde.

Přijde vám tento pohled na Open Duras nezvyklý? Aby ne! Právě totiž sedíte (nebo spíš ležíte) v pohodlném křesle někdejší Šachové kavárny (ta nyní sídlí v casinu), díváte se na strop pokrytý zrcadly a máte o turnaji, zejména, když jste menší postavy, daleko lepší přehled než ve skutečnosti.

Výhrou nad Miroslavem Pakostou udržel postavení na špici Openu FIDE FM Milan Smištík, který je také nejvážnějším kandidátem na titul krajského přeborníka. Turnajové prvenství je ještě daleko, ale krajský titul už mu může reálně vzít jedině loňský šampión Jiří Nehybka.

Jiří Nehybka (vlevo) poráží v prestižním duelu Ivana Markoviče, zatímco Karel Kratochvíl (vpravo) za chvíli podlehne nizozemskému FM Happelovi.

V kategorii juniorů a dorostenců je to letos slabota. Není vyloučeno, že juniorský titul chlapců i dívek si k vítězství v kategorii žen přidá Anna Bálková.

Na dorostenecký titul si dokonce brousí zuby žáčci školou povinní - jedním z nich je i nemladší účastník, desetiletý vicemistr ČR Martin Blahynka.

Open B se včera přesunul do bývalého casina a prostředí je to opravdu stylové, jen škoda, že tu chybí denní světlo.

Velmistrovský turnaj GM Teplárny Brno 2008 má letos smůlu. Po IM Chytilkovi zdravotně odpadl IM Brener a pořadí je tak silně zkresleno nestejným počtem sehraných partií. Po předvčerejší nečekané prohře GM Misty s naším prvoligovým zpravodajem Neklanem Vyskočilem

se do spoluvedení s +3 dostal domácí velmistr Tomáš Polák. Ten na dolním snímku pozorně poslouchá turnajového manažera Petra Piska loučícího se s rozhodčím Ladislavem Palovským, který právě dnes odjíždí vypomáhat Ottu Gutdeutschovi na populární Open Oberwart (to je v rakouském Burgenlandu, poblíž trojmezí Rakouska, Maďarska a Slovinska), kde je přihlášeno přes 20 velmistrů. Škodolibě by se dalo dodat, že toto poslouchání bylo zhruba stejně dlouhé jako následující partie s GM Mistou, ovšem Tomáš měl celkem smůlu, že na rozdíl od ostatních neměl žádné volno a partie s Chytilkem i Brenerem si musel skutečně odehrát.

Pozvání z ciziny pro naše rozhodčí nebývá zcela běžné a včera se na velmistrovském turnaji sešli hned 3 jihomoravští špičkoví rozhodčí, kteří jsou si v mnohém podobní. Na třicítku teprve čekají (tedy kromě Davida Hampela, který ji oslavil před dvěma měsíci), vystudovali exaktní vědy, rozumí si skvěle s počítači i s cizími jazyky. Doposud osamocený rozhodčí šachových Olympiád a zápasů o titul mistra světa František Blatný už nemusí mít o následovníky starost.

Šéf krajské STK David Hampel (vlevo) přijel před odjezdem na šachové koupání v Caorle na "inspekci" krajského přeboru. Uprostřed FA Petr Harasimovič, vpravo FA Ladislav Palovský.

V mistrovském turnaji IM DS Brno 2008 skončil souboj litoměřického FM Miloše Kozáka s vedoucím "Anandem" (vypadají trochu jako David s Goliášem) remízou a norma IM pro čtrnáctiletého Narayana je už téměř tutovka.

To Jan Krejčí ve druhém turnaji IM Tespo Engineering 2008 už má normu definitivně a "rozhodující" remis s IM Rutkowským byla tak expresní, že se ji nepodařilo ani vyfotit. Spokojit se tak musíme se snímkem polského IM Michala Lucha, který právě poslouchá vyhlášení soutěže o Miss turnaje a jako správný šachista váží všechna pro i proti, než udělá závazné rozhodnutí...

Kromě "epidemie" ve velmistrovském turnaji vládne v Bobycentru pohoda a spokojeni snad budou jak účastníci, tak i početní sponzoři. Na dolním snímku začíná partii s Ponížilem bulharský GM Popčev, kterému se do mistrovského turnaje moc nechtělo "Ale vždyť ztratím Elo...", ovšem prezident Lokomotivy Brno hovořící stejným mateřským jazykem Dosi Točev jej jako vždy umluvil.

přidal David Ciprys dne 04.07.2008 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009