Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Open Duras po 1. třetině, mistrovské turnaje za polovinou

"Rozřazovací" první třetina Openu Duras je za námi a ve středečním 4. kole se poprvé na čelných stolech utkají ti nejlepší mezi sebou. Po klidném rozjezdu bude následovat docela pekelný finiš - během čtvrtka odpoledne, pátku a soboty dopoledne čekají na účastníky celkem 4 kola! Po krátkém oddychu turnaj skončí v neděli dopoledne.

Stránky festivalu naleznete zde, výsledky Openu Duras BVK FIDE zde, výsledky Openu FIDE VFH národní zde, výsledky velmistrovského turnaje GM Teplárny Brno 2008 zde, mistrovských turnajů IM DS Brno 2008 zde a IM Tespo Engineering 2008 zde.

Přes odpolední parna si účastníci nemohou stěžovat. Kongresový sál je nově pokryt tlustým žlutohnědým kobercem tlumícím všechny pazvuky včetně jinak nezbytného skřípání odsouvaných a zasouvaných židlí. Každá dvojice má k dispozici celý bytelný a široký stůl s dřevěnou šachovnicí a novými figurkami. Na stropě vidíme kulatý otvor klimatizace, který, pokud nesedíte přímo pod ním, vytváří v sále příjemný chládek.

Na první desku si ve 4. kole proti Milanu Smištíkovi sedne nizozemský FM Gerrit Prakken (na předchozím snímku), který má společně s ním a táborským Meszárosem stále 100%. Toto štěstí už nemá nasazená jednička IM Petr Pisk, který se trápil ve 2. kole s hustopečským Mlénským (remis) a ve 3. musel udolávat samotného hustopečského starostu Luboše Kuchynku. Podle vlastních slov už svého rozhodnutí spojit povinnosti hráče a turnajového manažera trochu lituje.

Vlevo světo a republikoběžník IM Petr Pisk, vpravo zlínský Martin Tesař

Fotografie pana starosty Města dobrého vína nevyšla podle představ, ale můžeme nabídnout alespoň jeho dcerku v Openu B, která má zase jiné přednosti než starostovský řetěz (on je to spíše pořádný chomout) kolem krku.

Openu B však prozatím kraluje jiná dáma - loňská krajská přebornice a úspěšná trenérka z Vyškova Radka Slepánková. Jako jediná má prozatím 100% bodový výsledek a jako první nasazená (2033) o něj možná hned tak nepřijde.

Velmistrovský turnaj GM Teplárny Brno ovládli po polovině soutěže polští velmistři Mista a Bobras, kteří společně s domácím Tomášem Polákem prozatím nedávají ostatním mistrům nejmenší šanci pomýšlet na zisk velmistrovské normy.

První nasazený GM Piotr Bobras nikomu zadarmo nic nedá

Za velmistrovským triem je prozatím nejúspěšnější IM Christophe Philippe z Francie (na dolním snímku). Bohužel po 5. kole musel z turnaje vystoupit domácí IM Roman Chytilek pro akutní zdravotní problémy.

V mistrovském turnaji IM DS Brno 2008 jede za normou jako střela čtrnáctiletý Ind Narayanan. Tři fragmenty z jeho partií si můžete vychutnat s velmistrovským komentářem Viktora Lázničky ("Do Ananda má ještě daleko, ale nehraje to špatně, klučina jeden…") na Novoborském webu.

FM Jakub Lahner, za ním dvojice IM Andonov - Zavadil

V posledním kole hraje "Anand" se skorodomácím odchovancem frýdecko-místecké šachové školy studujícím v Brně Jakubem Lahnerem a pokud to Jakubovi půjde jako dosud, mohl by to být boj o první místo s normou IM v kapse.

Podobná situace je ve druhém turnaji IM Tespo Engineering Brno, kde má 5,5/6 šestnáctiletý litovelský talent Honza Krejčí před bulharským velmistrem Popčevem. V tomto turnaji úspěšně bojují i dvě dívky a žádná nemá pod 50%. Eva Kulovaná je všeobecně známá, tak se na závěr mrkněme na devatenáctiletou litevskou WIM Deimante Daulyte.

přidal David Ciprys dne 02.07.2008 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009